TerapilatesMenü

Hamile Pilatesi Yaşamkent

Yaşamkent Hamile Pilates

Ankara Yaşamkent’te bulunan hamileler için pilates, gebelik sırasında, karın kasları büyüyen bebeğe yer açmak için genişler. Bu kaslar, özellikle derin karın kaslarını zayıflatabilir. Derin karın kasları sırt desteği sağlamaktan (korse gibi çalışmaktan) sorumludur.

Destek eksikliği, sırtın yaralanmaya karşı savunmasız olmasını sağlar. Bu, hamile kadınlarda ligamentleri yumuşatmak ve pelvisin doğum sırasında gerilmesine izin vermek için salınan gevşetme hormonu tarafından daha da kötüleştirilir. Arkadakiler de dahil olmak üzere tüm bağlar gevşetilerek yumuşatılır.

Gebeler İçin Pilates

Bağ ve karın kaslarından gelen desteğin azalması ile birçok hamile kadın sırt ağrısı çekmektedir. Gevşeme, bebek doğduktan sonra bir süre vücutta kalır. Bu nedenle sırtı sadece hamilelik sırasında değil, doğumdan sonra, özellikle de kaldırma, bükme, emzirme, vb. sırasında korumak önemlidir.

Ankara Yaşamkent’te bulunan hamileler için pilates, karın ve pelvik taban kaslarını güçlendirmek için tasarlandığından gebelik sırasında ideal bir egzersizdir. Bu alanlardaki güç, çekirdek stabilite olarak bilinir. Bu egzersizler, eller ve dizler gibi gebeliğin her aşamasında kadınlar için uygun pozisyonlarda yapılabilir. Bu tür egzersizler stresi sırt ve pelvik tabandan kaldırabilir ve bebeği doğum için pozisyonlandırmaya yardımcı olabilir.

Pelvik taban egzersizlerinin stres inkontinansı olan kadınlarda ve zamanında tuvalete gitmek için acele etmek zorunda kalan kadınlarda idrar sızıntısını azalttığı gösterilmiştir. Ankara Yaşamkent’te bulunan hamileler için pilates salonumuzda uygulanan pelvik taban egzersizleri pilatesin önemli bir parçasıdır.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat