TerapilatesMenü

Meme Kanseri Ameliyatı Sonrası Pilates

Meme Kanseri Ameliyatı Sonrası Pilates Ankara

Ankara’da bulunan meme kanseri operasyonu sonrasında uygulanan pilates, zihni, vücudu ve ruhu meşgul eden yumuşak bir egzersiz şeklidir.

Çeşitli pilates egzersizleri, metabolizmayı arttırırken ve lenfatik, solunum ve dolaşım fonksiyonlarını arttırırken kas esnekliği ve gücü geliştirmeye yardımcı olur. Dengeyi ve koordinasyonu geliştirir ve ayrıca rahatlamanıza ve “merkezlenmenize” yardımcı olurlar.

Pilates nerede olursanız olun oturduğunuzda bile uygulanabilir. Bu nedenlerden dolayı, Ankara’da bulunan meme kanseri operasyonu sonrasında uygulanan pilates meme kanseri için iyileşmeye mükemmel bir yaklaşımdır.

Pilates yöntemi ilk olarak Joseph Pilates tarafından kasları güçlendirmek, esnekliği artırmak ve genel sağlığı iyileştirmek için geliştirilmiştir. Yoga, dövüş sanatları ve jimnastik karışımıdır. İlk olarak, I. Dünya Savaşı’ndan sonra Almanya’dan göç ettikten sonra, Amerika Birleşik Devletleri’nden küçük bir grup adanmış öğretmen ve öğrenciye Doğu ve Batı felsefeleri ve teknikleri bir araya getiren “Contrology” yöntemini öğretti. Pilates, tekniklerini New York City’deki stüdyosunda dansçıları rehabilite etmek için kullandı.

Ankara’da bulunan meme kanseri operasyonu sonrasında uygulanan pilatesin ilk radikal mastektomi sonrası rehabilite ettiği Eve Gentry’di. Eve, tüm lenf bezlerinin ve göğüs kaslarının yanı sıra göğüs dokusunun da çıkarıldığı için dikkat çekici olan kol ve gövdesinden tam olarak faydalanabildi.

Doktorlar Pilates’in yöntemiyle elde ettiği başarıya inanamadılar. O zamanın öncesinde bir adamdı. Pilates yönteminin meme kanseri iyileşmesi için yararlarını belgeleyen bir araştırma yürütülmektedir.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat