TerapilatesMenü

Fizyoterapist İle Reformer Pilates

Fizyoterapistten Reformer Pilates Ankara

Ankara da bulunan fizyoterapistler eşliğinde yapılan reformer pilates, mat temellidir, pilates ile benzer fakat çok farklıdır. Reformer pilates, reformer makinesi kullanılarak yapılır ve genellikle makinenin bir parçasını oluşturan yayların kullanımıyla pilates egzersizlerine direnç eklemesi nedeniyle mat tabanlı pilatesten daha yoğun ve dinamiktir.

Reformer pilates mat egzersizli pilatesten daha üstündür çünkü mevcut egzersizlerin repertuarı çok daha fazla çeşitlilik sağlayarak büyük oranda arttırılmıştır. Egzersizler genellikle kasları inşa etmek ve güçlendirmek için ideal olan eklemlerin dengesini artıran çok çeşitli hareketler ile çalışır. Reform pilates, matwork çoğunlukla çekirdek olduğundan matwork’den daha fazla alan çalışır, oysa reformer tüm vücudu ve kol ve bacakların periferik kaslarını çalıştırır.

Fizyoterapistimiz Reformer Ankara Pilatesi

Fizyoterapistimiz reformer Ankara pilatesi, aslında bir bireyi güçlendirmek ve onları matwork’ü etkili bir şekilde yapabilecekleri bir seviyeye getirmek için matworkün akan hareketlerini parçalamak için kullanır, ancak bundan daha atletik ve tonlayıcı faydaları vardır.

Reform Pilates, spora özgü bir çapraz antrenman aracı olarak kullanılabilir. Reformer Pilates, kas dayanıklılığı, laktat toleransı, periferik eklem stabilitesi, kas kuvveti, denge, koordinasyon ve daha pek çok sporcu için hayati önem taşıyan çekirdek stabilizasyonu üzerinde çalışır.

Merkezimizde uygulanan fizyoterapistten reform Ankara pilates, müşterinin yatay bir hareket düzleminde egzersiz yapmasına ve dikey olarak yüklenmemesine ve bacakları boyunca ağırlık taşımasına izin vermesi nedeniyle rehabilitasyon için mükemmeldir.

Örneğin, bir müşterinin diz ameliyatı veya diz yaralanması varsa, bu yatay düzlem, vücut ağırlığından daha hafif bir direnç kullanarak, kontrollü hareketler yoluyla iyileşmelerini hızlandırarak, bacağın kaslarını daha geniş bir hareket aralığında güçlendirmenizi sağlar.

Fizyoterapist İle Reformer Pilates Fiyatları Ankara

Çok uzun otururken sırtınızın neden ağrıdığını merak ettiniz mi? Bazı faaliyetlerde karın, pelvik taban veya genel uyum üzerinde iyi bir kontrole sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz? Rahatsız edici pozisyonlar, genellikle kas aktivasyon düzeninizi ve vücudunuzun  hareket etmeyi tercih ettiği yönü yansıtır.

Ankara’da bulunan Fizyoterapist reformer pilates fiyatlandırması için merkezimize bekliyoruz. Klinik Hareket Terapisi kuvvet, hareketlilik, duruş ve hareket kontrolünün iyileştirilmesi yoluyla tüm vücudunuzu olumlu yönde etkiler. Programlarımız ihtiyaçlarınıza özeldir.

Klinik Hareket Terapisi, homojen programlar sunan (herkesin aynı şeyi yaptığı) jenerik reformcu veya fitness, mat pilatesten çok farklıdır. Klinik Hareket Terapisi ‘sinirsel tahrik’ ve ‘yönelimli tercih’ olarak değerlendirilir.

Sinirsel tahrik, beyninizin ve kaslarınızın iyi bir duruş ve işlevsel hareket sağlamak için nasıl iletişim kurduğudur. Tecrübeli Fizyoterapistlerimiz kapsamlı bir şekilde eğitim almış ve size en iyi sonuçları elde etmek için bu teknikleri fizyoterapiye özgü egzersizler ve tedaviyle birlikte kullanmıştır. Çoğu insan, hareket etme biçiminde önemli bir gelişme olduğunu fark eder.

Ankara’da bulunan Fizyoterapist reformer pilates fiyatlandırması için merkezimize başvurduktan sonra, derslere başlamadan önce, bir saatlik özel, tüm vücut değerlendirmesinden geçeceksiniz. Fizyoterapistiniz sizin için bir program hazırlar, sizi teçhizata alıştırır ve küçük bir gruba katılmak için yeterince rahat olduğunuzu görür veya tercih ederseniz özel bir ortamda devam edebilirsiniz.

İstenilen sonuçları aldığınızdan emin olmak için programlar sürekli gözden geçirilir. Stüdyomuz aydınlık ve samimi bir ortamdır ve fizyoterapist ekibimiz her yaştan ve fiziksel yetenekleri memnuniyetle karşılamaktadır.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat