TerapilatesMenü

Kurumsal

Egzersizin türü, süresi, etkinliği, vücut yapınıza, mesleğinize ve mekânın fiziksel özelliklerine göre farklılık gösterir. Amaçlanan sonuca kısa sürede ulaşmak ve devamlılığın sağlanması için uzman fizyoterapistlerden destek almalısınız. Fizyoterapistlerimiz eşliğinde yapılan fiziksel aktivitelerle bilinçli şekilde spor yapmış olacaksınız. Fiziksel aktivite öncesinde fizyoterapistlerimiz tarafından vücut analiziniz, kas-iskelet sisteminiz, eklemleriniz ayrıntılı bir şekilde değerlendirilir, spor sırasında yaralanma veya fiziksel rahatsızlığınız olsa dahi, fiziksel aktivitenizi sağlıklı sürdürebilmenize imkân sağlmaktayız!

Tera Pilates Hakkında

2007 yılında Ankara’nın ilk pilates salonlarından olan Pilates-İn ve 2014 yılında pilatese farklı boyut katarak fizyoterapi ile birleştiren PT. MT. Fzt. Yunus Emre UÇAR ve PT.MT Fzt. Tuğçe TAŞKAYA oluşturulan Klinik Pilates Akademi 2017 yılında birleşerek Terapilates Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi ismini almıştır.

Mat Pilates, Klinik Pilates, Aletli Pilates, Reformer Pilates, Cadillac Pilates, Tower Pilates, Chair Pilates, Barrel Pilates, Halime Pilatesi, Obezite Egzersizi, Ortopedik Problemler, MS, Hemipleji, Parkinson vb. nörolojik hastalara yönelik grup terapileri ve özel rehabilitasyon teknikleri uygulanmaktadır.

Ayrıca fizyoterapistlerin buluşma noktası ve kurs merkezi olarak da faaliyet göstermekte olan Terapilates Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi, PT. MT. Fzt. Y. Emre UÇAR ve PT.MT. Fzt. Tuğçe TAŞKAYA tarafından kurulmuştur.

Terapilates Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi ‘herkese her bireye spor’ sloganıyla yola çıkarak 2007 yılından bu güne Butik Spor Salonu konseptiyle hizmet sunmaya devam ediyor. Terapilates olarak Avrupa birliği fiziksel aktivite rehberinde bulunan sosyal içerme, fırsat eşitliği ve fiziksel aktivitenin yaygınlaştrılması ve bilincinin artırılmasını misyon edinmiştir.

Bunun için profesyonel bir çatı altında FİZYOTERAPİST, İDARİ ve DESTEK kadrolarımızı bir araya getirdik. Kısa sürede kapasitemizinden fazlasını doldurduk ve ikinci subemizi açtık. Değerli üyelerimize göstermiş oldukları yoğun ilgi ve talep için teşekkür ederiz.

Henüz sizlerle birlikte değilsek, sizleri merkezlerimizde ağırlamaktan, hizmetlerimiz ve çalışmalarımız hakkında detaylı bilgi vermekten mutluluk duyarız.

"Herkese Her Bireye Spor"
Terapi Pilates

Ankara Terapilates

Ankara terapilates egzersizi en güvenli faaliyet biçimlerinden biridir, ancak aynı zamanda en zorlu olabilir. Cihaz yıllardır en gelişmiş ortopedik ve spor temelli rehabilitasyon kliniklerinde yaralanmalar için kullanılmaktadır. Tüm bedeni kullanmanız gerektiğinden, izole edilmiş zayıflıkları ortaya çıkarmadan ve onları eğitmeden daha yüksek bir seviyeye ilerleyemezsiniz, böylece sorunlu alanlarınız derhal tanımlanır. Herhangi bir sporcu sadece en zayıf kısmı kadar güçlüdür ve o kısmı telafi etmek yaralanmaya neden olabilir.

Ankara terapilates, iyi bir eğitmen olmak birkaç yıl sürer ve öncelikle hareket terapisine dayalı katı önkoşullara sahip olmak gereklidir. Bir eğitmenin ihtiyaç duyduğu en önemli şeylerden biri iyi bir mantıksal beyin ve gerçekten keskin bir gözdür. Çünkü temelde vücutta neyin doğru hareket ettiğini ve neyin hareket etmediğini görmek zorundadırlar. Hangi kasların aşırı çalıştığını, neyin zayıfladığını ve tüm bunların vücudu nasıl etkilediğinin anlaşılması, mükemmel sonuçlar için anatomi ve fizyolojide kapsamlı bir geçmişe ihtiyaç duymaktadır.

Ankara terapilates, vücuttaki birkaç rahatsızlığı düzeltmek isteyenler için, iyi bir eğitmen bulduğunuzda vücudunuz için yaptığınız en iyi şeydir. Niteliklerini, referanslarını, ne tür bir iş yapacağınızı ve neden sizin için iyi olduğunu sorulayın. Bir sırt yaralanmanız, duruşunuzun zayıflaması, zihninizi gevşetmek veya spor performansınızı arttırmak isteyin, pilates sadece başarılı değil, aynı zamanda eğlenceli olan harika bir egzersizdir.

Politikamız

Avrupa Birliği Fiziksel aktivite rehberinde bulunan;

  • İlkelerde yer alan sosyal içermenin, fırsat eşitliğinin ve fiziksel aktivitelerin sağlığa olumlu etkisinin görünürlüğünü, bilincini ve fiziksel aktivitelere katılımı arttırmak,
  • Yenilikçi anlayışla Tüm Türkiye’de standart, ölçülebilir, sonuç ve süreç odaklı yaklaşım sergilemek,
  • Çalışanlarının bir parçası olmaktan gurur duyduğu, keyif alarak çalışmalarını yürüttüğü ve üyelerine fayda sağlamayı amaçlayan bir kurum olmak, Terapilates’in kaliteyi amaç edindiği politikasıdır.
Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat