TerapilatesMenü

Fizyoterapist Eşliğinde Pilates

Pilates Nedir?

Pilates temelli bir egzersiz rutininin düzenli olarak sürdürülmesi, güç, hareketlilik, stres atma, postural farkındalık ve doğru nefes alma için harika faydalar sağlıyor. Pilates, kas-iskelet sistemi yaralanmaları olan ya da takip edenlerden, doğum öncesi ve doğum sonrası kadınlara, seçtikleri sporda bir adım öne geçmek isteyen sporculara kadar çeşitli hasta gruplarında yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Fizyoterapist Eşliğinde Pilates Nedir?

Fizyoterapist ile pilates yapılan merkezimizde, neden bir fizyoterapist ile çalışmalısınız sorusunu açıklayacak olursak, fizyoterapistler vücut sistemleri hakkında geniş bir bilgi birikimine ve eğitime sahip olup, her bireyin güvenli bir şekilde egzersiz yapmasını sağlar.

Fizyoterapist eşliğinde pilates yapılan merkezimizde, seanslar sırasında fizyoterapist tam bir öykü alacak ve pilates yaklaşımını kendileri için en iyi şekilde belirlemek adına bireyin hedeflerini belirleyecektir. Duruşun, eklem hareketliliğinin, esnekliğin, uygun olan fonksiyonel kapasitenin değerlendirilmesi fizyoterapist tarafından gerçekleştirilecek, ardından pelvik taban ve derin çekirdekli kas sisteminin gerçek zamanlı ultra ses incelemesi yapılacaktır. Bu, pilates yapmak isteyen kişilerin önemli çekirdek kaslarının anatomisini ve bunları nasıl doğru şekilde açacağını öğrenmesini sağlar.

Fizyoterapist ile pilates, zayıflık veya yaralanma alanlarını göz önünde bulundurarak, bireyin ihtiyaç ve yeteneklerine uygun bir program geliştirilecektir. Pilates’te geniş deneyime sahip bir fizyoterapistle yakın çalışmanın yararı, her zaman vücudun rahat bölgesinde çalışacağınızın güvencesidir.

Özetle, özellikle güvenli bir şekilde egzersiz yapmak ve Pilates egzersizlerinden en iyi şekilde yararlanabilmek için önceden var olan herhangi bir yaralanmanız veya dikkate almanız gereken hususlar varsa, emin ellerde olduğunuza güvenebileceksiniz. size rehberlik eden bir Fizyoterapist.

Fizyoterapist Eşliğinde Pilates Nasıl Yapılır?

Fizyoterapist eşliğinde pilates merkezimiz bu pilates türünü, kas-iskelet sistemi yaralanmaları olan insanları tedavi etmek için kullanır ve klinik pilates sertifikalı bir fizyoterapist tarafından yapılır.

Bir kişi yaralanma veya tekrarlayan yaralanmalar yaşarsa, yaralanmanın bir nedeni veya sonucu olarak eklem sertliği, kas spazmları, zayıf duruş veya anormal hareket şekilleri olabilir. Bu nedenle, ilk şikayetleri pilates başlamadan önce ilk önce ele almak önemlidir.

Ek olarak, bazı pilates egzersizleri semptomları kötüleştirebilir. Bir örnek verecek olursak, alt sırtta çok fazla uzama olması nedeniyle sırt gerginliği yaşayan biri abartılı bir lordotik duruşlara sahip olabilir ve bu nedenle uzatma pilates egzersizleri önerilmeyebilir.

Fizyoterapi pilates merkezimizde, doğru pilates egzersizi türünü seçmek sadece önemli değil, aynı zamanda doğru ve uygun seviyenin reçete edilmesini sağlamak için de gereklidir.

Rutin pilates, sırt ağrısı çeken bir kişi için çok zor olabilir. Bu, bireyin çekirdek kasların aksine, daha güçlü olan küresel kasları dengelemesine ve kullanmasına, dolayısıyla pilates egzersizinin yararlarını olumsuz etkilemesine neden olacaktır.

İkincil bir sonuç olarak, bir kişi artan efor nedeniyle küresel kaslarda kas spazmı yaşamaya başlayabilir. Kas gücünüzü ve hareket aralığınızı test eden fizyoterapist, egzersizlerin uygun olmasını ve toparlanmaya zararlı olmamasına rağmen emin olabilir.

Fizyoterapist eşliğinde pilates merkezi olarak, klinik pilateslerin rutin pilateslere katkısı sadece kişiye göre daha kişiselleşmekle kalmaz, aynı zamanda daha işlevsel olabildiği görüşündeyiz.

Terapilates'te Fizyoterapist Eşliğinde Pilates

Hayatın omuzlarımıza yüklediği binlerce sorumluluğun bize geri dönüşü olan stres kavramı ve beraberinde yaşanan rahatsızlıklar cinsiyet, yaş, meslek ve genetik özellikler gözetmeksizin dünyadaki her insanın ortak noktası hatta kaçınılmaz sonu diyebiliriz.

Gün akışında hep bir sonraki işimizi planlayıp koşturmacaya kapılırken, ileride sağlığımızın ne halde olacağını düşünmeyi unutup vücudumuzu ne kadar yıprattığımızın farkında olmadan; ağrıyan yerimizin farkında olsak bile “Aman neyse ilaç alırım geçer.” mantığıyla yaşıyoruz. Kendimizi ihmal ediyoruz, geleceğimizi ihmal ediyoruz aslında. Halbuki gün içinde sadece 1 saatimizi kendimize özel kılarak sağlığımıza yatırım yapmak için bir fırsatımız var: Egzersiz yapmak, Terapilates ailesine katılmak !! Pilates sanılanın aksine belli özelliklere sahip kişilere değil her insana hitap eden, nefes-odaklanma-hareket üçlüsünü fiziksel uygunluk seviyelerine göre çeşitlendirebilen hem fiziksel hem de sosyal bir aktivitedir.

Terapilatesin diğer pilates stüdyolarından farkı ne diyecek olursanız pilatesin fizyoterapi ile buluşması ve pilates eğitmenlerimizin aynı zamanda birer fizyoterapist olması diyebiliriz. Bizler lisans dönemimizde aldığımız dersler sayesinde insan anatomisi ve fizyolojisine özellikle de kas iskelet sistemine hakim, aslında aynı zamanda sağlık personeli olan fizyoterapistler olarak sizlere sağlığınız için bizim eşliğimizde bilinçli pilates yapmanızı öneriyoruz.

Ayrıca herhangi bir sağlık probleminiz varsa klinik pilates dediğimiz kısımda hastalığınıza odaklanan fizyoterapistiniz önce fizyoterapi teknikleri ile sizi iyileştirecek sonra da egzersizle daha sağlıklı, mutlu bir hayatta yer alacaksınız. Hadi bugün kendin için bir karar ver ve bizi arayıp Terapilates ailesine katıl..

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat