TerapilatesMenü

Pilates Birlik Mahallesi

Pilates Ankara Birlik Mahallesi

Ankara Birlik mahallesinde bulunan pilates merkezinde uygulanan pilates, 1920’lerde-1960’larda Joseph ve Clara Pilates tarafından geliştirilen bir vücut şartlandırma yöntemidir. Bir dizi mat (zemin) alıştırması, artı Joseph Pilates (Cadillac yani Trapez Masası, Reformer, Wunda Sandalye, Merdiven Fıçısı, Omurga Düzeltici, Büyü Dairesi) tarafından icat edilen ekipman egzersizlerinden oluşur.

Ankara Birlik Pilates

Ankara Birlik pilates merkezinde, düşük bir yüzeye inebilen herkes reformcu bir sınıfa katılabilir. Ekipman, mahkum savaş mahkumlarını rehabilite etmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştı. İlginçtir ki, uzanarak yapılan birçok egzersiz var. Pilates zihinsel ve fiziksel olarak zorlu bir egzersiz şeklidir ve onu mükemmelleştirmek için daha çok pratik yaparsınız. Belinizde, karnınızda, glutealsde, uylukta, baldırda ve kollarda kas tonusu olması bekleniyor. Esneklikler, hamstrings, kalça fleksörleri, buzağılar, omuzlar, omurga ve göğüste görülür.

Çekirdeğiniz güçlenip vücudunuz uzadıkça duruşunuzun iyileşmesini bekleyebilirsiniz. Pilates, kardiyovasküler bir egzersiz olmasa da, metabolizmayı uyarıcı olabilecek “yavaş yanma” hareketi tipini daha çok takip ediyor. İnsanlar genellikle karın kaslarını nasıl uygun şekilde soluyacaklarını ve kullanacaklarını öğrendikleri için bedenlerinde değişiklik olduğunu fark ederler.

Ankara Birlik mahallesinde bulunan pilates merkezimizde, ister büyükanne ister balerin olun, kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Yaralanmalar ve özel ihtiyaçlar gibi tüm seviyelere uyum sağlanabilir. Alanlarının en üstünde, ileri derece ve ulusal düzeyde sunumlarla eğitmenlerimiz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

Ankara Birlik Mahallesi Pilates Spor Salonu

Pilates dengeli güç, nefes alma, esneklik, zihin-beden bilinci ve en önemlisi çekirdek gücü vurgulamaktadır. Ankara Birlik mahallesinde bulunan pilates spor salonumuzda uygulanan pilates, sadece iyi tanımlanmış ve güçlü bir abs elde etmekten çok daha fazlasıdır. Pilates, yaşamınız boyunca size yardımcı olabilecek, daha iyi duruş, daha az sırt ağrısı, ciddi ve ciddi olmayan yaralanmalar ve tıbbi durumlar, hamilelik ve zarif yaşlanma konularında yardımcı olabilecek bir egzersiz programıdır. Sporcular, dansçılar, avukatlar, doktorlar, yogiler, bankacılar, yaşlılar, öğrenciler ve hatta çocuklar yararlarını keşfediyorlar.

Ankara Birlik mahallesinde bulunan pilates spor salonumuzda, kasnak sistemleri, yaylar ve kişinin kendi vücut ağırlığına karşı direnç sağlayan birkaç makine (bunları aygıt olarak adlandırırsanız tercih ederler) vardır. Bunlara reformcu Cadillac (trapez masası da denir),wunda sandalyesi, merdiven namlusu, basamak namlusu ve diğerleri dahildir. Ayrıca mat sınıfları var. Geleneksel Pilates repertuarında, tüm aparatlara yapılan çalışmaları dahil ettiğinizde, vücudunuzun bir maratonu için antreman yapması veya ciddi bir sırt yaralanmasından kurtarılması için vücudunuzun her bir bölümünü çalıştırabilen yüzlerce egzersiz vardır.

Ankara Birlik mahallesinde bulunan pilates spor salonumuzda pilates temsilcileri üzerinden formu vurgulamaktadır ve her egzersiz akılda aşağıdaki prensiplere göre yapılmalıdır:

  • Merkezleme
  • Kontrol
  • Akış
  • Nefes
  • Hassas
  • Konsantrasyon

Her alıştırmada, vücuda bağlı bir dizi parça olarak odaklanırsınız. En güvenli, en verimli ve en etkili egzersiz için belirli bir şekilde hareket etmesi (veya dengelenmesi) vücudun geri kalanına bağlıdır.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat