TerapilatesMenü

Hamile Pilatesi Çayyolu

Hamile Pilatesi Nedir?

Hamile pilatesi Ankara Çayyolu merkezimizde uygulanan en yaygın sporlardan biridir. Pilates karın, sırt ve pelvik taban kaslarınızı diğer eklemleri zorlamadan güçlendirir, bu nedenle hamileyken yapabileceğiniz harika bir egzersizdir.

Hamile Pilatesi Çayyolu

Bazı araştırmalar düzenli olarak pilates yapmanın pelvik taban egzersizleri yapmak kadar etkili olabileceğini düşündürmektedir.

Pilates eğitmeninizin hamile kadınlara eğitim konusunda deneyimli ve eğitimli olduğunu kontrol etmek ve hamile kadınlar için uygun bir pilates sınıfı seçmek doğru bir adımdır. Pilatesin en büyük yararı, hamilelikte ve doğumdan sonra sorun yaratabilecek kasları ve işlevleri tam olarak güvenli bir şekilde hedeflemesidir.

Hamile pilatesi Ankara Çayyolu’nda bulunan merkezimizde düzenli pilates yapmak size şu yönlerden yardımcı olacaktır:

  • Büyüyen bebeğinizin ağırlığının neden olduğu gerginliklerle başa çıkmak için vücudunuzu daha iyi dona eden karın kaslarınızı güçlendirir. Hormonlar, kemiklerinizi bağlayan dokuları (bağlar) hamilelikte daha esnek hale getirir.
  • Sırtınızı ve pelvisinizi stabilize eden en derin karın kaslarını çalıştırarak sırt ağrısını azaltır. Zayıf kaslar sırt veya pelvik ağrıya neden olabilir.
  • Bebeğiniz büyüdükçe ve aşağı inerken bağırsaklarınızı, mesanenizi ve rahminizi desteklemeye yardımcı olacak pelvik tabanınızı güçlendirir. Bu, öksürürken veya hapşırdığınızda küçük miktarlarda çiş sızıntısını önler.
  • Pilates egzersizleri göbeğinizi güçlendirir ve yumruğunuz büyüdükçe yürürken sizi daha stabil hale getirebilir.
  • Ellerin ve dizlerin üzerinde durmak, hamilelik için mükemmel bir pozisyon olan pozisyonları kullanarak sırtınızı ve pelvisinizi çeker. Hamileliğinizin sonlarına doğru, bebeğinizin doğum için doğru pozisyona alınmasına da yardımcı olabilir. Hamile pilatesi derslerimiz Ankara Çayyolu’nda bulunan merkezimizde titizlikle sürdürülmektedir.
Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat