TerapilatesMenü

Kronik Böbrek Rahatsızlığı Klinik Pilates

Kronik Böbrek Rahatsızlığı Klinik Pilates Egzersizleri

Kronik böbrek rahatsızlığı olan hastalarda pilates egzersizlerinin yaşam kalitesine etkisinin araştırıldığı bir çalışmada; kronik böbrek rahatsızlığı olan 50 hastadan rastgele seçilen 25’şerli deney ve kontrol grubu oluşturulmuştur.

Deney grubuna; haftada 3 gün, toplamda 12 hafta boyunca klinik pilates ve modifiye pilates egzersizleri yaptırılmıştır. Çalışmanın başında ve 2 ay sonra çalışma bitiminde yaşam kalitesi anket formu doldurularak, kontrol grubu ile karşılaştırılmıştır. Anket sonuçlarındaki skorlara göre deney grubunun yaşam kalitesinde gözle görülür derecede artış sağlanmıştır.

Her iki grubun çalışmanın başlangıç ve bitişteki ortalama farklılıkları karşılaştırıldığında; deney grubunun yaşam kalitesinin kontrol grubundan daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir.

Sonuç olarak; pilates egzersizlerinin kronik böbrek rahatsızlığı olan hastalarının yaşam kalitelerinin artırılması için önemli olabileceği saptanmıştır.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat