TerapilatesMenü

Boyun Ağrıları İçin Klinik Pilates

Boyun Ağrıları

Boyun ağrıları kişilerin günlük yaşam aktiviteleri yapmalarında en çok zorlayan emosyonel durumlardan neredeyse en fazla karşımıza çıkan ortopedik ve nörolojik problemlerden birisidir.

Genellikle ağrılara sebep duruş bozukluklarından kaynaklansa da önemli olan kasların çekiş açıları ve gerginliklerinin fazla olmasından kaynaklanan durumlar olabilir. Bunun için tabiiki fizyoterapiste veya doktorunuza başvurmanın gerekebilir.

Boyun Ağrıları ve Klinik Pilates

Fizyoterapistler olarak bizler baş ve boynun nötral durumunu göz önünde alarak değerlendirmelerde bulunuyoruz. Boyunda bulunan kasların bazıları doğal yapısı gereği gergin olmaya müsait posizyondadır. Bu kaslarımıza özellikle dikkat etmemiz gerekiyor. Soğuyan havalarla birlikte kaslarımız hemen gergin kalmaya başlayabilir. Kaslarımızı sağlıklı hala getirdiğimiz zaman bu tür gerginliklerin olması olası değildir.

Peki Asıl Soru Şu: Kaslarımızı nasıl sağlıklı hale getirebiliriz? Hacim olarak büyük görünen kaslar acaba sağlıklı mı? Ya da kuvvetli kas demek sağlıklı kas mı demek? İşte sorular ve sorunlar bu şekilde başlıyor.

Sağlıklı kas demek kasın kasılması ve gevşemesi sırasında en kısa pozisyonundan en uzun pozisyonuna zorlanmadan gelmesi gerekiyor.  Sağlıklı kaslarımız olması için ise tabiki egzersiz yapmalıyız. Bilinçli egzersiz burada en önemlisi, fizyoterapist ile egzersiz yapmak daha da önemli.

Boyun ağrılarında en etkili egzersiz Klinik Pilates egzersiz metodudur. Fizyoterapistler eşiliğinde yapılması gerekir mutlaka. Klinik Pilateste amacımız zayıf kasları kuvvetlendirmek gergin kasları gevşetmektir. Bu şekilde Boyun Şikayetlerinden kurtulabilirsiniz.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat