TerapilatesMenü

Omurganıza Sihirli Dokunuş

Omurganıza Sihirli Dokunuşlar

Sağlıklı olmak iyi bir yaşamın ilk şartıdır. Basit bir nezle olduğumuzda bile geriye kalan tüm güzelliklerin anlamını yitirdiğini hepimiz fark ediyoruz. Ve eğer durum omurga sağlığıyla ilgili bir problemden kaynaklıysa tüm yaşam kalitemiz etkilenmekte, hatta dinlenmek için oturmak veya uzanmak bile çileli hale gelmektedir. İşte tam o anda sağlığımız için bir sihirli dokunuşa ihtiyacımız olduğunu anlıyoruz.

Omurganıza Sihirli Dokunuş

Kas ve iskelet sistemi açısından gerek anatomi gerek fizyolojik olarak tam donanımlı olan fizyoterapistiniz sizi önce değerlendirip problemlerinizin nelerden kaynaklandığını ve bu problemi artıran faktörleri belirleyecek daha sonra ise tedaviye geçecektir. Tedavi süreci ilk olarak hasta eğitimi dediğimiz patolojik içeriğin hastaya öğretilmesi ve omurga sağlığınız için doğru/yanlışları içeren bilgilendirme ile başlamaktadır. Ağrılarınız, hareket kısıtlamalarınız ve postüral bozukluklarınız için sihirli elleriyle size dokunan fizyoterapistiniz gerekli kas gevşetme, mobilizasyon veya manipülasyon teknikleri içeren manuel tedavi uygulamaları yapacaktır.

Bu uygulamalar bilinçsiz değil tamamen kontrollü, ağrı sınırında, eklemlerinizin gerek duyduğu mobilite düzeyinde tam güvenle yapılacaktır. Birkaç seans sonra şaşırıp kaldığınız “Bana ne yaptı da rahatladım?” dediğiniz iyileşme süreciyle beraber size özgü hazırlayacağı egzersiz programı ile zayıf kaslarınızı kuvvetlendirip esnekliğinizi artırma süreci başlayacak ve bununla da kalmayıp size omurga sağlığınız için gerekli tüm püf noktaları da tek tek anlatarak adeta sağlık koçunuz olacaktır.

Sonuç olarak kaliteli yaşam için sağlıklı olmak, sağlıklı olmak için fizyoterapiste danışmak diye özetleyebiliriz. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda fizyoterapistle çalışmak omurga sağlığı için bir sihirli değnek sonucuna varıyoruz. Bu noktada devreye giren ince bir çizgi var ki o da işini iyi ve severek yapan, doğru fizyoterapisti bulabilmek. Bunun için de adresimiz belli, Terapilates- Klinik Pilates Akademi ailesi olarak sizi bizlerle daha sağlıklı olmaya davet ediyoruz.

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat