TerapilatesMenü

Omurganız Kadar Gençsiniz

“Fizyoterapistimi görmeye gittim ve omurgamın MR’ına baktı. Kısa bir aradan sonra bana şöyle dedi: ‘Çok yaşlı bir kadının omurgasına sahip gibisiniz.’ “Kendimi çok kötü hissettim ve bu söylediği söz, uzun bir süre kafama takıldı.” (Jonathan)

Omurganız Kadar Gençsiniz

Yukarıda ki vaka da olduğu gibi omurganız size zindelik halinizle ilgili bilgi verebilir. Genç bir birey olsanız da eğer pasif bir çalışma şekliniz varsa ve egzersiz yapmıyorsanız omurganız zayıflayacaktır. Özellikle yaşlı bir kadın demesinin nedenini video olarak gönderiyorum.

İzlediğimiz zaman omurgadaki değişiklikleri daha iyi anlayacağız. Genellikle kadınlarda daha fazla görülen osteoporoz kemik yıkımını artırır. Bu da omurgada hareketliliğinde ve genel hareketliliğinde azalmaya neden olur.

Bununla birlikte, ağrı sisteminde de aşırı duyarlılığa neden olabilir. (örneğin; harekete karşı koruma = gergin kaslar + aşırı duyarlı ağrı sistemi = ağrılı hareket ya da ağrı-spazm-ağrı)
Sonuç olarak omurganızı hareketli ve sağlıklı bir şekilde tutarak hayatınızı daha verimli hale getirebilirsiniz.

Unutmayın Omurganız Kadar Gençsiniz!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat