TerapilatesMenü

Bel Ağrılarında Etkili Egzersizler

Bel Ağrısı Nedir?

Bel ağrıları kişilerin günlük yaşam aktiviteleri yapmalarında en çok zorlayan emosyonel durumlardan neredeyse en fazla karşımıza çıkan ortopedik ve nörolojik problemlerden birisidir.

Bel Ağrılarında Etkili Egzersizler

Bel Ağrısı İçin Etkili Egzersizler

Genellikle ağrılara sebep duruş bozukluklarından kaynaklansa da önemli olan kasların çekiş açıları ve gerginliklerinin fazla olmasından kaynaklanan durumlar olabilir. Bunun için tabiiki fizyoterapiste veya doktorunuza başvurmanın gerekebilir.

Fizyoterapistler olarak bizler belin nötral durumunu göz önünde alarak değerlendirmelerde bulunuyoruz.

Belde bulunan kasların bazıları doğal yapısı gereği gergin olmaya müsait posizyondadır. Bu kaslarımıza özellikle dikkat etmemiz gerekiyor.

Soğuyan havalarla birlikte kaslarımız gergin kalabilir. Kaslarımızı sağlıklı hala getirdiğimiz zaman bu tür gerginlikler olmamaktadır.

Peki Asıl Soru Şu: Kaslarımızı nasıl sağlıklı hale getirebiliriz? Hacim olarak büyük görünen kaslar acaba sağlıklı mı? Ya da kuvvetli kas demek sağlıklı kas mı demek? İşte sorular ve sorunlar bu şekilde başlıyor.

Sağlıklı kas demek kasın kasılması ve gevşemesi sırasında en kısa pozisyonundan en uzun pozisyonuna zorlanmadan gelmesi gerekiyor.  Sağlıklı kaslarımız olması için ise tabiki egzersiz yapmalıyız. Bilinçli egzersiz burada en önemlisi,  fizyoterapist ile egzersiz yapmak daha da önemli.

Bel ağrılarında en etkili egzersiz Klinik Pilates egzersiz metodudur. Fizyoterapistler eşiliğinde yapılması gerekir mutlaka. Klinik Pilateste amacımız zayıf kasları kuvvetlendirmek gergin kasları gevşetmektir. Bu şekilde Bel Şikayetlerinden kurtulabilirsiniz.

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat