TerapilatesMenü

Fizyoterapi ve Pilates Merkezi Ankara

Fizyoterapi ve Pilates Merkezi

Ankara’da bulunan fizyoterapi ve pilates merkezinde uygulanan klinik pilates, nötr bir omurganın yattığı bir insanı eğitirken, bu derin kasların güçlendirilmesini kolaylaştıran bir egzersiz şeklidir. Zamanla bir kişi, geri dönmenin daha güçlü olduğunu hissedecektir, çünkü iyi bir duruşta ne oturduğunun veya ayakta durduğunun ne olduğunun farkındadır.

Ankara Fizyoterapi ve Pilates Merkezi

Ankara fizyoterapi ve pilates merkezinde pilates programlarına katılan müşterilerimiz,uzun vadede, egzersizleri yaparak daha uzun süreler boyunca bu daha iyi duruşları sürdürme güçlerine sahip olacaklar. Bir insan fizyoterapist ile birebir seanslar yapmak için yeniyse veya çok küçük sınıflar başlangıçta şiddetle tavsiye edilirse, bu, bir kişiye doğru teknikleri ve 5 pilates kavramını doğru bir şekilde öğretebilmesini sağlamaktır (nefes, boyun, kaburga pelvisi). Pilates biraz zor olabilir ve kolayca yanlış yapılabilir ve bu nedenle öğrenilen hatalı kalıpları önlemek için yakın gözetim gerekir. Ankara’da bulunan fizyoterapi ve pilates merkezinde uygulanan pilates manuel eklem hareketleri ve yumuşak doku salınımı ile birlikte sırt ağrısını tedavi etmenin etkili bir yoludur.

Zaman ve tekrar tekrar yapılan araştırmalar, sırt ağrısının herhangi bir formunun, derin kasların fonksiyon kaybına yol açtığını göstermiştir. Ne yazık ki, bu kaslar, sırt ağrıları ilk kez çözüldüğünde tekrar açılma kapasitesine sahip değildir ve bu nedenle bu kaslar, omurgayı yeniden etkinleştirmek ve stabilize etmek için özel eğitim gerektirir.

Uzun vadede, egzersiz yapmadan bu kaslar daha fazla israf etmeye devam edecek ve daha sonra global ve yüzeysel kaslarda kas spazmı yaşanacaktır. Bu, ağırlıklı olarak, derin kas aktivitesinin yokluğunda sırtın dengelenmesi için bir araç olarak ortaya çıkar. Bu kişiler, omurganın devam eden zayıflığı nedeniyle yıl içinde tekrarlayan alevlenme ağrıları rapor edeceklerdir.

Fizyoterapi Pilates Ankara

Geleneksel olarak, Pilates’in Fizyoterapide kullanımı Pilates yönteminin ilkelerinden biriyle çakışan temel bir istikrar çerçevesi içinde açıklanmaktadır. Bununla birlikte, Klinik Pilates sadece dinamik stabilitenizi çalıştırmak ve sırt ve boyun ağrısını çözmekle ilgili değildir.

Klinik Pilates ayrıca Fizyoterapistler için üst ve alt ekstremite yaralanmalarını rehabilite etmek için çok güçlü bir araç oluşturur. Ankara’da bulunan Fizyoterapi Pilates merkezimiz, işlevsel hareketlerde propriyosepsiyon, hareket açıklığı, kuvvet, esneklik, hareket verimliliği ve doğru biyomekaniği geri kazandırır.

Özellikle, klinik Pilates, pelvis, omurga ve toraksın tüm pozisyonlarında ve hareketlerinde kas fonksiyonunu arttırır. Ayrıca, kalçalar ve omuz kuşakları gibi çevredeki kilit alanlarda da benzer bir etki üretme potansiyeline sahiptir. Ankara’da bulunan Fizyoterapi Pilates merkezimizde uygulanan pilates proksimal eklemlere odaklanma kinetik zincir işlevini geliştirir, yaralanmayı ve yaralanmanın tekrarlanmasını önler.

Ankara’da bulunan Fizyoterapi Pilates, hareket kalitesine vurgu yapar, tüm vücut üzerinde doğru bir uyum sağlar ve tüm kas gruplarının birbirine bağlı bir şekilde çalıştırılması, yaralanmanın altında yatan kas dengesizliklerinin giderilmesine yardımcı olur.

Spesifik hareketlerin yeniden eğitilmesi amacıyla, fizyoterapistlerimiz, yaralı vücut parçalarını, çekirdek kontrol, sınırsız nefes alma, spinal segmental eklemlenme, hizalama ve koordinasyon prensiplerine göre doğru fonksiyonel hareket şekillerine entegre eder. Klinik Pilates egzersizleri başlangıçta derin çekirdek kasları ve doğru biyomekanik yeniden eğitmek amacıyla çok yararlıdır ekipman yardımı (Reformer) ile gerçekleştirilir.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat