TerapilatesMenü

Vücut Analizi

Fizyoterapi de kullanılan değerlendirme yöntemleriyle yapılmaktadır. Bunlar vucüt analizi , kas değerlendirmesi, eklem değerlendirmesi, ve denge değerlendirmesidir.

Vücut Analizi Nedir?

Vücut Analizi postür analizi de denilmektedir. Vücudunuz normal posizyon da olup olmadığını, duruşsal anlamda bozukluklara bakıldığı, baş ve omuz pozisyonu, sırt ve bel açıları kürek ve kalça kemikleri pozisyonu, kalça diz ve ayakların pozisyonları kontrol edilmektedir.

Tanita cihazıyla da iç organ yağ oranı, kilo, yağ oranı, kas kütlesi, vücut sıvı oranı, bazal metabolizma hızı, vücut kitle indeksi, metabolik yaş, sağ-sol kollar ve bacaklardaki analiz yapılarak ölçüm sonuçlarına ulaşılır.

  • Kas değerlendirmesi: Kaslarda bulunan gerginlikler, zayıflıklar, kısalıklar ve kuvvetiniz kontrol edilir.
  • Eklem değerlendirmesi: Eklem hareketlerinin doğal pozisyonlarında hareket edip etmediği kontrol edilir. Eklem limitasyonları ile anatomik ve fizyolojik bariyerlere bakılır.
  • Denge değerlendirmesi: Tek ayak, çift ayak, hareketli zemin, gözler açık kapalı şeklinde denge değerlendirmesi yapılır.

Tüm bu değerlendirmeler sonucunda klinik pilates planlanır veya kişiye özel egzersiz programı oluşturulur.

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat