TerapilatesMenü

Aletli Pilates Ankara

Ankara En İyi Aletli Pilates Salonu

Mükemmel bedeninizi güçlendirmek ve şekillendirmek istiyorsanız Ankara’da bulunan en iyi aletli pilates merkezimizde hızlı bir şekilde sınıfa dönüşmektedir.

Aletli Pilates Nedir?

Aletli pilates, geleneksel Pilates egzersizlerine ek olarak özel tasarlanmış aletlerin kullanıldığı bir egzersiz metodudur. Bu egzersizler, Joseph Pilates'in geliştirdiği temel prensiplere dayanmaktadır.

Direnişe ve hizalamaya odaklanan bu 20.yüzyıl egzersiz kavramı kuşkusuz hem beden hem de zihin için zordur. Tüm antreman bir reformasyon makinesinde yapılıyor,  yaylı ve çıkıntılı bir metal yatak, dirençle egzersizlere yoğunluk katar. Pilates ve reformcu ekipmanı, Alman doğum uzmanı Joseph Pilates sayesinde 1915’ten bu yana en eski formlarında ortaya çıktı. Joseph, hayatı boyunca her türlü farklı egzersiz disipliniyle uğraştı.

Genç olarak vücut geliştirmeden jimnastik, yoga, dalış ve hatta profesyonel bir boksör olmak için hepsini denedi. 20. yüzyılın başlarında yeni bir tür mat temelli alıştırmayı denemeye başladı ve bir hemşire olarak çalışırken reformcu fikrini ortaya koydu.

Direnç temelli bir egzersiz oluşturmak için bir hastane yatağına bağlanmış yayları denedi ve hastaların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olacağını umuyordu. Yıllar sonra New York’ta yaşarken, dünyaca ünlü dansçı ve koreograf olan Rudolph Laban ile işbirliği yaptı ve günümüz pilatesinde bildiğimiz şey doğdu.

New York’ta karısıyla birlikte ilk stüdyosunu açtıktan sonra, fikir yayıldı ve kısa sürede tanınmış dansçılar uzmandan pilates çalışmak için akın etti. Başlangıçta “Contrology” olarak adlandırılan pilates kavramı, kasları kontrol etmek için zihin ve nefes kullanmaya odaklandı. Tıpkı bugün olduğu gibi, temel hareketler, omurganın hizalanması ve derin karın kaslarının güçlendirilmesi etrafında toplandı.

Kısaca bilgilendirmek istediğimiz pilates kavramını Ankara’da bulunan en iyi aletli pilates merkezimizde hayat bulmuş hali ile tanışmak isterseniz her zaman sizleri bekliyor olacağız.

Ankara Aletli Pilates Ders Fiyatları

Aletli pilates yani reformcu, 1946’da Joseph Pilates tarafından yaratıldı. O zamandan beri biraz değişmiş olmasına rağmen, bugün hala pilates metodunda kullanılan ana ekipman parçalarından biri olmaya devam ediyor. Reformer, direnci arttırmak veya azaltmak için kullanılan yaylarla metal veya ahşap bir çerçeveden oluşur.

Makinenin sonuna bir ayak çubuğu oturur. Yastıklı bir platform veya “taşıma” iç çerçeve raylarına oturur ve tekerlekler ile donatılmıştır, böylece kolayca ileri ve geri kayma yapabilir. El ve ayak halkalarıyla donatılmış uzun kayışlar, makinenin diğer ucuna takılmıştır. Reform egzersizleri, tüm vücudu uzatmak ve güçlendirmek, zorlu denge ve eklemlerdeki hareket aralığını artırmak için yay direncini kullanır.

Aletli Pilates Fiyatları

Aletli pilates ders fiyatları hakkında bilgi almadan önce pilateste yeniyseniz veya reformcu kullanmakta yeniyseniz, Pilates ve ekipmanın temel prensiplerine aşina olmak için eğitmenlerimizden biriyle özel veya düet oturumu düzenlemenizi tavsiye ediyoruz. Aletli pilates başlangıçta daha yavaş ve akıcı bir şekilde öğretilir ve tüm seviyeler için uygundur. Eğer reformcu için yeniyseniz, öğretmen ve reformcu hakkında bilgi sahibi olmak için lütfen birkaç dakika erken gelin. Herhangi bir yaralanmanız varsa lütfen eğitmenimize bildirin. İhtiyaçlarınızı karşılamak için egzersizleri değiştirebiliriz.

Ankara’da bulunan aletli pilates ders fiyatlarımız hakkında bilgi sahibi iseniz ve katılmayı düşünüyorsanız reformer pilates başka hiçbir şeye benzemediği konusunda aşınasınızdır. Kaslarınız ve zihniniz için sunduğu geniş yarar listesine övgü yapan profesyonellere sahip olan Mat, HIIT ve Yogik akış hareketlerinin bir birleşimidir.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat