TerapilatesMenü

Duruş Bozukluğunuz Sizi Rahatsız mı Ediyor?

Duruş Bozukluğu

Günümüzde duruş bozukluğu kronikleşmeye başlayan bir sağlık sorunudur. Üzerinde durulmadığı sürece ciddi sağlık problemlerini beraberinde getirir. Yaşam kalitenizi etkileyen bu durumun mekanizmasını basitçe ele alırsak duruş bozukluğundan kaynaklı olarak kişi gergin ve zayıflayan kaslara sahip olur.

Duruş Bozukluğunuz Sizi Rahatsız mı Ediyor?

Duruş Bozukluğu Nasıl Düzelir?

İskelet sisteminde alt ve üst ekstremideki gergin kasları gevşetmek, zayıflayan kaslarıda kuvvetlendirmeye yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Neler yapmalıyıza gelirsek de ilk olarak ergonomik koşulları sağlamaya yönelik alabiliceğimiz önemlerden bahsedebiliriz.

  • Doğru duruşu öğrenmelisiniz
  • Uzun süre aynı pozisyonda kalmak özellikle masa başı çalışan kişiler, vücutlarının her parçasını desteklerdiklerine emin olmaları gerekir.
  • Dinlenmeye zaman ayırmalısınız
  • Kas fizyolojisi açısından kasların yeniden tamir edilebilmesi için düzenli, yeterli ve kaliteli uyku önemlidir.

İkinci olarakta kişiye yönelik uygun egzersiz programı oluşturmak. Biz Terapilates Sağlıklı Yaşam Merkezi olarak bunu nasıl sağladığımıza gelirsek ilk olarak fizyoterapist eşliğinde değerlendirmeye tabii tutuluyorsunuz zayıf ve gergin kaslarınızı belirliyoruz sonrasında soruna yönelik bir çalışma başlatıyoruz.

Bu çalışmalar da klinik pilatesten başlayıp kişiye yönelik özel egzersizler, sonrasında kuvvetlenmeye yönelik reformer (aletli) pilates eşliğinde direk olarak kişi odaklı çalışarak kişinin yaşam standartını yükseltip sorunun kaynağına yönelik ağrılı durumlarını ortadan kaldırmasına yardımcı oluyoruz.

Unutmamanız gereken en önemli nokta omurga sağlığınız için omurga hareketliliğine ihtiyacınız var. Kişide duruş bozukluğu varsa omurga hareketliliği daha fazla önem arz eder. Yapmanız gerekense kendinize ayıracağınız bir saatte bilinçli bir şekilde fizyoterapist eşliğinde pilates yaparak sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat