TerapilatesMenü

Pilates Reformer Piriformis

Pilates Reformer Piriformis Nedir?

Pilates reformerda piriformis çalışmaları yapılmaktadır. Peroneal sinir, vücuttaki en kalın ve en uzun sinirdir. Bazen bu sinirlerin her ikisi de bölünmeden önce piriformis kasının altından geçer ve bazen bölünürler ve sadece siyatik sinir piriformis kasından geçer.

Diğer zamanlarda, her ikisi de bacağın arkasından aşağıya inmeden önce piriformis kasından geçer ve sonunda dallanır ve ayağın tepesinde ve tabanında biter. Bu sinirlerde sıkıştırma, piriformis kasının spazmı nedeniyle ortaya çıkabilir.

Piriformis Sendromu

Piriformis sendromu genellikle kalçalarda ağrı, karıncalanma veya uyuşukluk ile başlar. Ağrı şiddetli olabilir ve siyatik sinirin (siyatik adı verilen) uzunluğunu uzatabilir. Ağrı, araba koltuğunda otururken veya koşarken olduğu gibi siyatik siniri sıkıştıran piriformis kası nedeniyledir. Ayrıca merdiven çıkarken, doğrudan piriformis kası üzerine sıkı bir baskı uygularken veya uzun süre otururken ağrı tetiklenebilir. Ancak siyatik vakalarının çoğu piriformis sendromundan kaynaklanmamaktadır.

Piriformis sendromu teşhisi konduysa, plates reformerde piriformis çalışmaları ile germe programına başlayın ve sonra tüm gluteal bölgeyi Pilates eğitmeninizle doktorunuzun onayıyla güçlendirin. Nazik, kasılma, gevşeme esneme, aradaki birkaç iyileşme günüyle başlamak en iyi yoldur.

Pilates Reformer Piriformis Ankara

Her iki günde bir gerilmelerden birini uygulayarak bu yaklaşımı 3 ila 4 hafta boyunca deneyip nasıl hissettiğinizi deneyimleyebilirsiniz. Stüdyoya düzenli bir ders için giremiyorsanız, evde bir direnç bandı veya bir köpük rulo kullanabilirsiniz. Pilates reformer piriformis çalışmaları sabır ile sürdürüldüğünde başarıya ulaşılacaktır.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat