TerapilatesMenü

Antrenman Sonrası Bel Ağrısı

Antrenman Sonrası Bel Ağrısı Neden Olur?

3 aydan daha uzun süren antrenman sonrası bel ağrısı olan 18 erkek hentbol oyuncusu üzerinde yapılan çalışmada; 6 hafta süren klinik pilates egzersiz programı her antrenmandan önce uygulanmış.

Antrenman Sonrası Bel Ağrısı

Bu çalışmanın gerekçesi ise klinik pilatesin core stabilizasyonu güçlendirmesi, gövde aktivasyonu ve dayanıklığı artırması, duruş ve hareket kontrolü geliştirmesi sayesinde ağrının azalması olarak amaçlanmıştır.

Klinik Pilatesin Antrenman Sonrası Bel Ağrısına Etkisi

Araştırmanın yöntemini oluşturan deney grubundaki sporculara antrenmandan önce klinik pilates programı uygulanmış, kontrol grubundakilere ise normal hentbol antrenmanına devam edilmiştir.

6. hafta sonunda iki grubu karşılaştırarak şu sonuca ulaşılmıştır; Klinik Pilates bel ağrısı olan hentbol sporcuların, yaşadıkları ağrı yoğunluklarının azalmasına, gövde fleksörlerinin ve ekstansörlerinin dayanıklılığının ve fonksiyonelliğin artmasına neden olduğu belirtilmiştir.

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat