TerapilatesMenü

Manuel Terapi Ankara

Manuel Terapi Nedir?

Manuel terapi fizyoterapistlerin kullanmış olduğu çok eski yöntemlerden birisidir. Manuel terapi yöntemleri genelde geliştiricilerinin isimleriyle (Mc connell, Mulligan, Mc kenzie, Sahrmann, Vicenzino konsepti vb.) anılmaktadır.

Manuel Terapi Ankara

Manuel terapi Türkçe karşilığı olarak elle tedavi demektir. Manuel terapi değerlendirilmesinde kas eklem yumuşak doku ve sinir bulunmaktadır. Problemin kaynağı hangisi ise ona yönelik bir tedavi programı oluşturmaktadır.

Manuel Terapi Ankara

Genel olarak kişiler bir konsepti benimsemekte ve uygulamaları konsepte göre yapmakadır. Terapilates fizyoterapi de bütün konseptlerden eğitim programını tamamlamış olup en etkili konsept ne ise o konseptin uygulamalarını yapmaktadır.

Manuel terapide kinezyolojik (esnek) bantlama, fizyoterapistler(Mc connell, Mulligan, Mc kenzie, Sahrmann, Vicenzino) tarafından bulunan ve uygulanan değerlendirme yöntemleri, klinik bantlamalar, mobilizasyon ve manipülasyon tekniklerini içermektedir.

Manuel Terapi Nasıl Yapılır?

Manuel terapi uygulaması sadece kaslara yönelik değildir. Fizyoterapistler olarak çok iyi biliyoruz ki hastaların yaşam kalitelerini artıracak, günlük yaşam aktivitelerini daha kolay ve zorlanmadan yapabilmelerini sağlayacak olan eklem ve yumaşak dokulara da yöneliktir. Manuel terapi günlük yaşam aktivitelerine uygun olarak, kas-iskelet sisteminin yapısına, sinir ve dolaşım sisteminin sağlamış olduğu adaptasyonlara ve kardiovasküler sistemin gelişimine göre planlanlanır.

Manuel Terapide Amaç

Bilimsel bir altyapıyla anatomi ve fizyoloji bilgisi olan fizyoterapistler tarafından kişilerin daha kısa sürede, daha etkili teknikle, yaşam kalitelerini artırmak, günlük yaşam aktivitelerini daha kolay ve zorlanmadan yapabilmelerini sağlamaktır.

Manuel terapi seanslar kişiye ve etkilenmiş bölgeye göre değişmektedir. Genel olarak tek bölge olarak ele alırsak 4-8 seanstır. Daha sonra fonksiyonunu korumak için egzersiz önerilmektedir. Daha fazla bilgi almak için fizyoterapistlerimize danışabilirsiniz.

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat