TerapilatesMenü

Skolyoz İçin Pilates Stüdyoları Ankara Çankaya

Skolyoz İçin Pilates Stüdyoları Ankara Çankaya

Bir ‘skolyoz’ olması, omurganızın bir kısmının yanlara eğri olması anlamına gelir.Bazı durumlarda, yanal eğri çok belirgin olabilir ve destek veya cerrahi gibi tedaviler bir skolyoz uzmanı tarafından önerilebilir. Bununla birlikte, birçok insan için, bir skolyoz olması, ciddi ağrı veya sağlık sorunlarına neden olmaz ve büyümeyi bıraktıktan sonra daha da kötüleşmesi pek mümkün değildir.

Pilates egzersizleri skolyoza nasıl yardımcı olabilir?

Ankara Çankaya’da bulunan skolyoz için pilates stüdyomuzdaki pilates egzersizi ile omurganızdaki eğriyi tersine çeviremezsiniz, ancak hedefli bir program omurganızın dar alanlarını nasıl serbest bırakacağınızı, hizalama farkındalığınızı geliştirmeyi ve omurganızı destekleyen ve kontrol eden iç kasları güçlendirmeyi öğrenebilirsiniz.

Skolyoz için pilates stüdyomuzda başlamak için en iyi yer, pelvik tabanınızı ve derin karın kaslarınızı nasıl sıkılacağınızı öğrenmektir. Aslında, bu herkes için aynı (skolyoz veya değil) ve işte bunun nasıl yapılacağını öğrenmek önemlidir.

Ankara Çankaya’da bulunan skolyoz için pilates stüdyomuzdaki uygulanan programda, eğri 35 derecenin altındaysa, daha önce belirtildiği gibi, klinik pilates eğitmeni tarafından tasarlanan iyi yapılandırılmış bir egzersiz programı, herhangi bir zayıflık ve kas dengesizliği ile birlikte, omurganın eğrisini ele almaya yardımcı olabilir. Bu gibi durumlarda, fizyoterapist gibi yüksek vasıflı bir sağlık uzmanına, özellikle eğri için özel olarak tasarlanmış pilates egzersizlerinin ve eğriden kaynaklanan dengesizliklerin reçete edilmesinde yardımcı olmak için önemlidir.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat