TerapilatesMenü

Selimiye Pilates

İstanbul Selimiye Mahallesi Pilates Spor Salonu

ilates dengeli güç, nefes alma, esneklik, zihin-beden bilinci ve en önemlisi çekirdek gücü vurgulamaktadır. İstanbul Selimiye mahallesinde bulunan pilates spor salonumuz da uygulanan pilates, sadece iyi tanımlanmış ve güçlü bir kas elde etmekten çok daha fazlasıdır.

Pilates, yaşamınız boyunca size yardımcı olabilecek, daha iyi duruş, daha az sırt ağrısı, ciddi ve ciddi olmayan yaralanmalar ve tıbbi durumlar, hamilelik ve sağlıklı yaşlanma konularında yardımcı olabilecek bir egzersiz programıdır. Sporcular, dansçılar, avukatlar, doktorlar, yogiler, bankacılar, yaşlılar, öğrenciler ve hatta çocuklar yararlarını keşfetmektedir.

İstanbul Selimiye mahallesinde bulunan pilates spor salonumuzda her egzersiz aşağıdaki prensiplere göre yapılmaktadır:

  • Merkezleme
  • Kontrol
  • Akış
  • Nefes
  • Konsantrasyon

Her alıştırmada, vücuda bağlı bir dizi parça olarak odaklanırsınız. En güvenli, en verimli ve en etkili egzersiz için belirli bir şekilde hareket etmesi (veya dengelenmesi) vücudun geri kalanına bağlıdır.

İstanbul Fizyoterapist İle Pilates

Pilates temelli bir egzersiz rutininin düzenli olarak sürdürülmesi, güç, hareketlilik, stres atma, postural farkındalık ve doğru nefes alma için harika faydalar sağlamaktadır.

İstanbul’da fizyoterapist ile pilates yapılan merkezimizde, fizyoterapistler vücut sistemleri hakkında geniş bir bilgi birikimine ve eğitime sahip olup, her bireyin güvenli bir şekilde egzersiz yapmasını sağlar.

Selimiye fizyoterepist ile pilates yapılan merkezimizde, seanslar sırasında fizyoterapist tam bir öykü alacak ve pilates yaklaşımını kendileri için en iyi şekilde belirlemek adına bireyin hedeflerini belirleyecektir. Duruşun, eklem hareketliliğinin, esnekliğin, uygun olan fonksiyonel kapasitenin değerlendirilmesi fizyoterapist tarafından gerçekleştirilecektir. Bu, pilates yapmak isteyen kişilerin önemli çekirdek kaslarının anatomisini ve bunları nasıl doğru şekilde açacağını öğrenmesini sağlar.

İstanbul’da fizyoterapist ile pilates yapılan merkezimizde, zayıflık veya yaralanma alanlarını göz önünde bulundurarak, bireyin ihtiyaç ve yeteneklerine uygun bir program geliştirilecektir. Pilateste geniş deneyime sahip bir fizyoterapistle yakın çalışmanın yararı, her zaman vücudun rahat bölgesinde çalışacağınızın güvencesidir.

Selimiye Kadınlara Özel Pilates Salonu

Pilates her yaş ve zindelik seviyesine uyar ve özellikle sırt veya boyun ağrısı, kötü duruşlar, spor yaralanmaları, artrit, strese bağlı hastalıklar ve hamilelik öncesi, sırasında ve sonrasında olanlar için faydalıdır. Sırt yaralanmalarının önlenmesi ve rehabilitasyonu için özellikle yararlıdır.

Hamileyseniz veya yakın zamanda doğum yaptıysanız, lütfen egzersizlerin buna göre uyarlanması gerektiğini unutmayınız. İstanbul’da bulunan kadınlara özel pilates salonumuz ile dilediğiniz kolaylığı sağlıyoruz.

Pilates, çekirdek gücünüzü artırmanın, omurganızı korumanın ve yaralanmaya neden olabilecek kas dengesizliklerini azaltmanın anahtarıdır. Ayrıca yaralanma sonrası rehabilitasyonda hayati bir rol oynayabilir. Pilatesin size uygun olup olmadığını fizyoterapistinize sorun ve dilerseniz İstanbul’da bulunan kadınlara özel pilates salonumuzda derslere başlayın.

Pilates ayrıca kas esnekliği üzerinde çalışır. Yoga ya da jimnastikten farklıdır çünkü amaç günlük hayatınızda iyi bir şekilde ilerlemenizi sağlayacak güç, denge ve esnekliğe sahip olmaktır. Siz de kendinizi yeterince formda hissetmek istiyorsanız İstanbul’da bulunan kadınlara özel pilates salonumuzun bulunduğu merkezimize uğrayabilirsiniz.

İstanbul, Selimiye Pilates Tavsiye

Pilates, vücudu güçlendirmeye ve çekirdek kuvveti vurgulamaya odaklanan bir egzersiz şeklidir. Bu, genel zindeliği ve genel refahı geliştirmeye yardımcı olur. Pilateste yaralanma şansı, diğer daha yorucu egzersiz biçimlerinden çok daha düşüktür. Pilates, zihin-beden bağlantısına da odaklanır.

İstanbul’da bulunan ve sıklıkla tavsiye üzerine tercih edilen pilates salonumuzda uygulanan egzersiz programlarından kaynaklı çoğu insan problem yaşamaz. Hem yeni başlayanlar hem de düzenli olarak egzersiz yapan insanlar için uygundur. İstanbul’da bulunan ve sıklıkla tavsiye üzerine tercih edilen pilates salonumuzda, eğer başlangıç ​​seviyesindeyseniz temel alıştırmalar ile başlayabilir ve daha sonra bunlara hakim olduktan sonra, daha gelişmiş hareketler üzerinde çalışabilirsiniz.

Bir süredir egzersiz yapmamışsanız, daha yaşlı veya hamile iseniz veya sağlık problemleriniz varsa sağlık uzmanınıza danışmanız önerilir. İstanbul’da bulunan ve sıklıkla tavsiye üzerine tercih edilen pilates salonumuzda uygulan pilates ile vücudunuzu istediğiniz forma sokabilirsiniz.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat