TerapilatesMenü

Kronik Kas-İskelet Sistemi Rahatsızlığı

Kronik Kas-İskelet Sistemi Rahatsızlığı Nedir?

Kronik kas-iskelet sistemi rahatsızlığı olan kişiler için pilates grup egzersiz programlarında kullanılan egzersizlerin faydalarını belirlemede fizyoterapist anket çalışması yapılmıştır.

Kronik Kas-İskelet Sistemi Rahatsızlığı

Nüfusun yaklaşık% 29’u, yaklaşık 17,8 milyon insan, İngiltere’de kas-iskelet sistemi rahatsızlığıyla yaşıyor. Pilates egzersizi, kas-iskelet sistemi rahatsızlığı olan insanlar için ağrıyı ve özürlülüğü azaltmak da dahil olmak üzere olumlu faydalara sahiptir.

Yapılan çalışmanın amacı; Pilates eğitimli fizyoterapistlerin Pilates sınıflarında egzersiz reçetesinin yararları ve klinik akıl yürütmeleri ile ilgili görüşlerini araştırmaktı. Tematik bir çerçeve kullanılarak hem veri toplama hem de analiz için nitel bir yaklaşım benimsenmiştir.

Veriler açık uçlu sorular kullanılarak elektronik anketlerle toplanmıştır. Katılımcılar, çeşitli kronik kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları olan kişiler için 7 özel fizyoterapi kliniğinde düzenli olarak Pilates egzersiz dersleri düzenleyen 15 Pilates eğitimli fizyoterapistten oluşmaktadır.

Sonuçta grup Pilates egzersizinin etkinliği, bir sınıf içinde kullanılan egzersizlerin optimum kombinasyonu, en etkili egzersizler için fizyoterapist mantığı ve özel egzersizlerle alınacak önlemlerle birlikte belirlenen faydalar; iyileştirilmiş fonksiyon ve artan aktivite seviyeleri ve kas-iskelet hastalıklarını bağımsız olarak yönetme yeteneğinin geliştirilmesi olmuştur.

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat