TerapilatesMenü

Çocukken Sahip Olduğunuz Doğal Solunum

Çocukken Sahip Olduğumuz Solunum

Su üstünden baktığınız zaman sadece suda yüzen birinin hareketsiz bir şekilde durduğunu, bir süre sonra da kaybolduğunu, sonra tekrar ortaya çıktığını görürsünüz. Ama suyun altında bu hikaye tamamen farklıdır.

Çocukken Sahip Olduğunuz Doğal Solunum

Bir fikir edinmek için, Yeni Zelandalı William Trubridge’in bir dünya rekoru kıran bu videosuna bir göz atın Bu videoda kişi en saf haliyle dalış yapıyor: Trubridge 102 metre serbest dalış yaptı ve tek bir nefeste! Videoda da görebileceğiniz gibi herhangi bir dalış ekipmanı yok. 102 metre serbest dalışı en rahat şekilde yapmaya çalışıyor.

Eğer acele etseydi vücudu oksijeni daha hızlı yakacaktı ve su altında oksijene ihtiyacı olacaktı, bu durumda dalış yapan için olumsuz sonuçlanacaktı...

Bu şekilde kim dalış yapmak ister bilmiyorum ama yine de güzel bir çalışma programı ve disiplin ile neden olmasın. Dalış yapanlar nefeslerine çok dikkat ederler. Derin bir dalıştan önce, nefeslerini ve tüm vücutlarını mümkün olduğunca rahatlatmak için yarım saate kadar zaman harcarlar.

Sizlerde vücudunuzu rahatlatmayı denerseniz, doğal olarak ne kadar strese sahip olduğunuza şaşıracaksınız. Nefes alışverişiniz farkında olmak, özellikle stresli olduğunuzda nefes alıp vermenin ne kadar zorlayıcı olduğunun farkında olmanızı sağlar.

İnsanlara iyi nefes almayı öğretmek, daha iyi hissetmelerine, sakinleşmelerine, daha fazla kontrol sahibi olmalarına ve ağrıyı azaltmalarına yardımcı olduğum en hızlı yollardan biri olmuştur. (Jonathan)

Çocukken sahip olduğunuz doğal solunumu nasıl geri kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız ve nefes tekniklerinin hastalara göre nasıl adapte edilmesi gerektiğini öğrenmek istiyorsanız eğitimlerimize bekleriz.

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat