TerapilatesMenü

Rehabilitasyon Pilates Ankara

Rehabilitasyon Pilatesi Ankara

Ankara rehabilitasyon pilates, birçok yaralanmaya vücudumuzdaki kas dengesizlikleri neden olur. Ve pek çok şey bu dengesizliklere neden olur. Duruşumuz, yürüme, eğilme, oturma, uzanma veya çalışma şeklimiz ve temelde hareket etme şeklimizde dengesizlikler oluşur.

Birçoğumuz yanlış hareket ediyoruz ya da başka bir deyişle, bazı kaslara çok fazla baskı yapıyor ve diğerlerini zayıflatarak dengesizliğe neden oluyoruz. Örneğin sırtınızı dönün, hareket etme biçimimiz, vücudun önündeki pelvik kasları zayıflatırken omurga üzerinde çok fazla baskı oluşturabilir veya bunun tersi de geçerlidir. Her iki senaryo da bir dengesizlik yaratır, bu da vücudun ciddi gerilmelere, çekmeye, yırtılmaya neden olabilir.

Rehabilitasyon Pilates Egzersizleri

Ankara’da bulunan rehabilitasyon pilates egzersizleri, göbeği güçlendirerek vücutta eşit bir kas sistemi oluşturuyor. Çekirdek, vücudun merkezi olarak kabul edilir ve omurgaya en yakın kaslarla birlikte derin karın kaslarından oluşur.

Pilates ayrıca, spinal ve pelvik hizalamayı vurgulamaktadır. Bu, yaralanmayı önlemek için hareket etmemiz gereken şekilde hareket etmemizde kritik öneme sahiptir. Bilim ve kanıta dayalı müfredat, profesyonel liderlik ve çeşitli uzmanlık alanlarından yola çıkan rehabilitasyon pilates, insanlara fiziksel uygunlukta iyileşme, başarı sağlama ve üstünlük sağlama konusunda pilates egzersizlerini uygulamaktadır.

Ankara’da bulunan rehabilitasyon pilates sırt ağrısını, kas ağrısını, boyun ağrısını, omuz sıkışmalarını ve fiziksel zindeliği etkileyen diğer durumları hafifletmeye yardımcı olabilir. Pilates, stoke, Parkinson ve MS gibi nörolojik bozulmaların ardından yeniden eğitim ve geri yükleme işlevinde etkili olabilir.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat