TerapilatesMenü

Skolyoz İçin Reformer Pilates

Skolyoz Reformer Pilates

Skolyoz reformer pilates, skolyoz özellikle bir hastalık değil kronik bir spinal durumdur. Skolyoz reformer pilates bozuk omurga ve skolyoz ile ilişkili dengesiz kas katılan birçok faktörü değiştirmeye yardımcı olmak için gerekli uzun vadeli eğitim gerçekleştirme olanağı sunuyor. İç organların asimetrisi ve sağ ya da solak olmaktan lateralite nedeniyle herkesin bazı kas-iskelet sistemi asimetrisi olduğundan, tipik bir “bireysel fark” olarak görülme eğilimindedir. Ayrıca bazı insanlar önemli deformasyonlar göstermesine rağmen oldukça eş zamanlı olarak yaşayabilirler.

Skolyoz İçin Reformer Pilates

Genel olarak her çocuklarda 10 yaşından itibaren skolyozun genellikle masal kamburluğunu ileri-bükülme pozisyonunda göstermeye başladığı bir zamanında kontrol yapılması faydalıdır. Pozitif ekran bulguları olanlar tıbbi sisteme yönlendirilir. Bir pediatrist veya ortopedist olan doktorlar, Xray’e çizilen Cobb açısı olarak adlandırılan radyolojik bir belirleme kullanarak skolyozun gerçek bir tıbbi teşhisini yaparlar. Yandan görülen iskelet dört spinal eğriyi gösterir ve normalde geri sarkma, posterior veya düz pelvis, yuvarlak omuzlar ve ileriye doğru alınma gibi postüral tercihlerimizi öğrendiğimiz veya kalıtsal olarak gördüğümüz ‘S’ eğrisini gösterir.

Önemli bir yardım, müşteriyi kendi duruş tiplerini tanımlamak ve sonra eğitmek ve bunun üzerinde çalışmaktır. Sadece skolyoz eğrilerini görme ve sonra eğrileri güçlendirme görevine başlama tüneli vizyonuna dikkat edilmelidir. Doğru skolyoz bir tedavisi olmasa da, eğer akıllıysanız bunu başarabileceğinizden emin olabilirsiniz. Pilates eğitmenlerinin yapabileceği en iyi şeylerden biri, iç kontrolü öğreterek insanlara geri kontrol vermektir.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat