FORGOT YOUR DETAILS?

10 derste farkı hissedeceksiniz
20 derste farkı göreceksiniz
30 derste kas ve iskelet yapınızla daha güçlü ve sağlam  bir vücudunuz olacaktır...

Pilates, 1880 senesinde Almanya`da dünyaya gelen Joseph Hubertus Pilates tarafından bulunmuştur. Doğduğu zaman raşitizm ve astım hastalığı vardı ve doktorlar ailesine çok uzun süre yaşamayacağını söylemişti. Joseph Pilates, vaktinin çoğunu evde alternatif tıp ve özellikle Uzakdoğu sporları ile ilgili kitapları karıştırarak, kendisini bu iki dertten kurtarabilmek için çözüm arayarak dört duvar arasında geçirdi. Amacı tıp ve spor kitapları okuyarak kendi hastalıklarına çözüm aramaktı. Bu nedenle yoga, kayak, dans, savunma sporu ve ağırlık çalışmaları üzerinde uzmanlaştı ve tüm bunların birleşimi olarak pilatesi yarattı. Birinci Dünya Savaşı başladığı zamanlarda İngiltere`de İngiliz polislerini çalıştırıyordu. Daha sonra Almanya`ya dönerek savaşta ağır yaralanmış, çeşitli organlarını kaybetmiş veya organları işlevlerini kaybetmek üzere olan askerleri çalıştırmaya başladı. Klasik pilates hareketleriyle muazzam başarılar elde etti. 1926 senesinde Amerika`ya gitmeye karar verdi, orada aslında hemşire olan eşi Clara ile tanıştı ve hemen arkasından New York`ta ilk pilates stüdyolarını birlikte açtılar. Uzun süre ilk müşterileri erkekler oldu, daha sonra kadınlarda ders almaya başladılar Joseph ve Clara Pilates`ten. Karı koca durmadan yeni hareketler yaratmaya, aralıksız kendi vücutları üstünde denemeye ve başarı elde ettikleri pilates hareketlerini öğrencilerine öğretmeye ve yaptırmaya başladılar. Joseph Pilates çok ağır antrenman programları olan boksörleri, New York bale öğrencilerini çalıştırdı. 1967 senesinde 87 yaşında öldüğünde, onlarca klasik pilates hareketi, binlerce duruş bozukluklarından kurtulmuş, vücudu forma girmiş, fazlalıklarından kurtulmuş, sağlıklı kas ve iskelet sistemine sahip insanlar bırakmıştır.

Joseph Pilates’in “kontroloji” adını verdiği metodu, zihin ve beden bütünlüğünü öngören denge, nefes ve hareket sisteminin sentezidir. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kasları güçlendiren, aynı zamanda kaslara esneklik kazandıran ve özellikle derin karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir.

Kuruluşumuzun amacı, pilates hareketleriyle fizyoterapide kullanılan egzersizleri birleştirerek kas-iskelet sistemine dönüşü en yararlı şekilde sağlayacak bir egzersiz anlayışı geliştirmektir. Ayrıca, kaslara etki eden sinir sistemini de ele alıp tüm bu biyolojik ve fiziksel özellikleri bir araya getirerek sağlık problemlerinin çözümüne destek olmak amacıyla çalışmalarda bulunmaktır.

Kas-iskelet sistemi, kişinin yaşam standartlarını etkileyen en önemli faktördür. Hareket sistemini ve anatomisini bilmeyen kişilerce yapılan egzersizler, olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bilinçli egzersiz için fizyoterapiste başvurun ve kas iskelet sisteminize önem verin!

“Joseph Hubertus PİLATES”

TOP