TerapilatesMenü

Fizik Tedavi Pilatesi Ankara

Ankara Fizik Tedavi ve Pilates

Pilatesin son zamanlarda bir spor çılgınlığı olduğunu düşünebilirsiniz, ancak aslında 20. yüzyılın başlarında Joseph Pilates tarafından formunu ve fiziğini geliştirmek için yaratılmıştır. Ankara fizik tedavi ve pilates merkezimiz, pilatesi fiziksel rehabilitasyon hizmetlerine dahil etmeye başladı. Amaç, her hastanın tüm vücuttaki güç ve hareketi iyileştirmek için sadece yaralı bir vücut kısmını rehabilite etmekten öteye gitmesidir.

Spinal kord yaralanmaları, artrit, multipl skleroz, inme ve denge sorunları ve travmatik beyin hasarı gibi bir dizi nörolojik ve ortopedik sorunu olan hastalar, postüral hizalamayı, kas performansını ve motor kontrolünü güçlendirirken pilatesten yararlanmaktadır. Pilates ekipmanı ve alıştırmaları terapi planına dahil edilmiştir.

Ankara Fizik Tedavi ve Pilates Merkezi

Ankara fizik tedavi ve pilates merkezimizde, pilatesi benzersiz kılan, hem gücü hem de esnekliği arttırmasıdır. Pilates, direnç sağlamak için yay gerginliğini kullanırken kasları uzun bir pozisyonda çalışıyor. Gelişmiş koordinasyon ve denge sayesinde sonuçlar günlük fonksiyonel görevleri kolaylaştırmaktadır.

Ankara fizik tedavi ve pilates merkezimizde, tüm tedavi yalnızca size terapinizi özel gereksinimlerinize uyacak şekilde kişiselleştirmeye zaman tanıyan fizik tedavi uzmanıyla yapılır. Yetişkinler ve çocuklar için boyutlandırılmış pilates ekipmanlarımız mevcuttur. Fiziksel terapistlerimizin her biri, belirli popülasyonlara hizmet etme konusunda eğitimlidir. Pilates fizik tedavi, pilates tabanlı egzersizleri hastanın bakım planına dahil eder.

Birebir fiziksel terapide bu birinci günde gerçekleşir. Programlar bireysel ihtiyaçlara göre tasarlanır ve ev egzersiz programları fizik tedavi oturumlarında yapılan egzersizleri geliştirir. Hastalar daha sonra Pilates mat sınıflarına, özel eğitime veya bağımsız egzersiz programlarına geçmektedir.

Ankara Fizik Tedavi Pilatesi

Ankara’da bulunan fizik tedavi için uygulanan pilates salonumuzda, pilates vücudu germek, güçlendirmek ve dengelemek için tasarlanmış bir egzersiz ve kontrollü hareket yöntemidir. Alman doğumlu bir sporcu olan Joseph H. Pilates, 1900’lü yılların başında, yoga, jimnastik ve Roma ve Yunan şartlandırma  fitness programlarında 20 yıllık kişisel çalışma ve çıraklık eğitimi sonrasında konseptlerini geliştirdi. Yenilikçi yaklaşımı, Doğu ve Batı’nın zihinsel ve fiziksel uyum felsefelerini birleştiriyor.

Pilates altı ana prensibe dayanmaktadır;

  • Konsantrasyon: Bedeni ve zihni birbirine
  • Bağlamak Merkezleme: Derin karın kaslarının kasılması ile egzersizlerin başlatılması
  • Kontrol: Her hareketin her yönünün kontrolünde olmak
  • Hassasiyet: Her seferinde kesin hareketler üretmeye çalışmak
  • Akışkanlık: Pürüzsüz, akan hareketler
  • Solunum: Tam ve verimli nefes alma

Ankara’da bulunan fizik tedavi için uygulanan pilates salonumuzda pilates, ameliyat veya yaralanma sonucu iyileşen insanlar için ve pilatesin sunduğu yüksek güç, denge, berraklık ve hareket kolaylığını elde etmek isteyen kişiler için etkilidir.

İyi bir şekilde uygulandığında, pilates sayısız faydalar sağlar. Tek başına odaklanmış nefes, akciğer kapasitesinin arttırılmasına ve dolaşımın iyileştirilmesine yardımcı olur. Vücudunuzun hareket etmek için tasarlandığı şekilde doğal olarak daha derin bir takdir geliştireceksiniz. Daha iyi denge ve duruşla daha güçlü olacaksınız. Duruş geliştikçe güven de artar.

Ankara’da bulunan fizik tedavi için uygulanan pilates salonumuzda,lisanslı fiziksel terapistler-hareket ve egzersiz uzmanları olarak tanınan tıp uzmanları tarafından işletilmektedir. Eğitmenlerimiz hem fitness hem de rehabilitasyon pilatesinde eğitilmiş fizyoterapistler veya sertifikalı uzmanlardır. Hem özel oturumlarımız hem de sınıflarımız topluluktaki herkese açıktır.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat