TerapilatesMenü

Diyabet Pilatesi İstanbul

İstanbul Diyabet İçin Pilates

Pilatesi kişisel ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz, böylece kalp hastalığı, yüksek tansiyon ve kolesterol gibi sağlık problemleriniz varsa aerobik ve pilates egzersizinize harika bir katkı olabilir. Tabiki bunun için önce doktorunuza danışmalısınız.

İstanbul’da bulunan diyabet için pilates salonumuzda diyabetiniz varsa, diyabet tedavi planınızda bazı ayarlamalar yapmanız gerekebilir, çünkü kas kütlesi eklemek vücudunuzun daha iyi glikoz kullanmasına yardımcı olur.

Doktorunuz hangi değişiklikleri yapmanız gerektiğini size söyleyebilir. Eğitmeninize diyabetiniz olduğunu mutlaka söylemelisiniz. Bazı Pilates hareketlerinden kaçınmanız gerekebilir. İstanbul’da bulunan diyabet için pilates salonumuzda diyabetli hastalarımız için uygun programlar uygulanmaktadır.

Diyabet Pilatesi Nasıl Yapılır?

İstanbul’da bulunan fizik tedavi için uygulanan diyabet pilates salonumuzda, vücudumuzdaki kasları germek, güçlendirmek ve dengelemek için tasarlanmış bir egzersiz ve kontrollü hareket yöntemi uygulanmaktadır. Alman doğumlu bir sporcu olan Joseph H. Pilates, 1900’lü yılların başında, yoga, jimnastik ve Roma ve Yunan şartlandırma fitness programlarında 20 yıllık kişisel çalışma ve çıraklık eğitimi sonrasında konseptlerini geliştirdi. Yenilikçi yaklaşımı, Doğu ve Batı’nın zihinsel ve fiziksel uyum felsefelerini birleştirdi.

Pilates altı ana prensibe dayanmaktadır:

 • Konsantrasyon: Bedeni ve zihni birbirine bağlamak
 • Merkezleme: Derin karın kaslarının kasılması ile egzersizlerin başlatılması
 • Kontrol: Her hareketin her yönünde kontrollü olmak
 • Hassasiyet: Her seferinde kesin hareketler üretmeye çalışmak
 • Akışkanlık: Pürüzsüz, akan hareketler
 • Solunum: Tam ve verimli nefes alma

İstanbul’da bulunan fizik tedavi için uygulanan pilates salonumuzda fizyoterapistler çalışmaktadır. Eğitmenlerimiz hem fitness hem de rehabilitasyon pilatesinde eğitilmiş fizyoterapistler veya sertifikalı uzmanlardır. Hem kişiye özel dersler hem de grup derslerimiz herkese açıktır.

İstanbul Medikal Pilates Yapan Yerler

Medikal pilates, son on yılda fizyoterapistler tarafından geliştirilmiştir. Yüklenen aralık dışı çalışmaların potansiyel olarak zararlı etkilerini önlemek için birçok saf pilates egzersizini kaldırır veya değiştirir. İstanbul’da medikal pilates yapan yerimizde, güç değil, kasların kontrolü vurgulanır, çeşitli ekipman parçalarında desteklenen vücut ağırlığı ile hafif egzersizlerle başlanır.

Kronik yorgunluk sendromu, fibromiyalji, kronik ağrı durumları, artrit, ameliyat sonrası rehabilitasyon ihtiyacı olanlar programı çok faydalı bulabilirler. İlerledikçe ve geliştikçe yüksek şartlara sahip bireylere veya sporculara bile meydan okuyacak egzersizler bulacaksınız. İnternette İstanbul medikal pilates yapan yer olarak aradığınız merkezimizin amacı statik stabiliteden dinamik kontrole ilerlemektir.

İstanbul’da bulunan medikal pilates yapılan yerimizde yapılan medikal pilatesin faydaları şöyledir;

 • Daha fazla esneklik
 • Daha iyi duruş ve beden bilinci
 • Koruyucu rehabilitasyon
 • Geliştirilmiş atletik performans
 • Düşük stres seviyesi
 • Her seviyedeki kişiler için özel egzersizler.
 • Gelişmiş denge, koordinasyon ve dolaşım
 • Tekrarlı yaralanmaların önlenmesi

En İyi Diyabet Pilatesi İstanbul

Bedeninizi güçlendirmek ve şekillendirmek istiyorsanız İstanbul’da bulunan en iyi aletli pilates merkezimizde hızlı bir şekilde dönüşüm yaşayabilirsiniz.

Pilates kavramının, İstanbul’da bulunan en iyi aletli pilates merkezimizde hayat bulmuş hali ile tanışmak isterseniz her zaman sizleri bekliyor olacağız.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat