TerapilatesMenü

Miyofasiyal Tetik Nokta Tedavisi

Miyofasiyal Tetik Nokta Tedavisi Nedir?

Miyofasial tetik nokta tedavisi gerçekten başarılı bir tedavi yöntemidir. Miyofasial tetik noktayı tedavi ederseniz, kas ağrınız gider ama bazen tedavi ettiğiniz tetik noktalar geri gelir. Peki bunun nedeni ne olabilir?

Miyofasiyal Tetik Nokta Tedavisi

Miyofasiyal Tetik Nokta Tedavisi Nasıldır?

Miyofasial tetik nokta ile postür arasında bağlantı vardır. Miyofasial tetik noktalarınızı tekrar tekrar tedavi edebilirsiniz. Ancak postürünüz sürekli olarak kaslarınızı strese sokuyorsa veya gergin olursa Miyofasial tetik nokta geri gelmeye devam edecektir. Ve böylece bir kısır döngüye girebilir.

Postürünüzün Miyofasial tetik nokta kaynaklı kas ağrınıza katkıda bulunduğu bazı durumlar şunlardır;

  • Omuzlarınız öne doğru gelme (yuvarlak omuz) eğilimindeyseniz.
  • Genellikle otururken öne doğru kayıyorsanuz.
  • Uzun saatler boyunca gevşek postür durumunda oturuyorsanız.
  • Sırtınızı döndürme eğilimindesiniz ve ağrıyor.
  • İş yerinde bilgisayar başında uzun oturuyorsanız.
  • Omuzlarınızı kulaklarınıza doğru istemsizce yaklaştırıyorsanız.(trapez kasınızı son derece gergin hale getirebilir.)
  • Bilgisayar başında otururken daha iyi görebilmek için ekrana doğru yaşlaşma eğiliminiz varsa ve sonunda (birkaç saat sonra) boynunuzda korkunç bir baş ağrısına dönüşen ve omuzlarınıza yayılan bir Miyofasial tetik noktaya yol açacaktır.
  • İyi bir postür elde etmeye çalışıyorsunuz ve dik durmaya çalışıyorsunuz ama aklınızda olmadığı zaman tekrar eski halinize dönüyorsanız.

Bu durumlarda hastalara durumlarını anlatmak ve kaslarının doğru pozisyonlarını algılamaları öğretilmelidir. Zihinde yeniden kodlama yaparak postürünüzü çok rahat bir şekilde düzeltebilirsiniz.

Eğitimlerimizde nötral omurga pozisyonunda hareketleri yapmanın ne kadar kolay olduğunu öğrenebilirsiniz. Egzersizi hayatının bir parçası haline getirebilir daha verimli ve mutlu hayata kavuşabilirsiniz. Ayrıca daha iyi görünecek ve daha iyi hissedeceksiniz...

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat