TerapilatesMenü

Nörolojik Hastalıklar İçin Pilates

Nörolojik Hastalıklar ve Pilates

Vücudumuzun kontrol merkezi beynimizdir. Sinir sistemimiz tarafından gönderilen uyarılar sayesinde kaslarımız koordineli bir şekilde kasılıp gevşeyerek hareketin düzgün bir şekilde açığa çıkmasını sağlar. Bu sistemde oluşan herhangi bir aksaklıkta sinirlerin iletim hızı yavaşlar.Koordinasyon ve dengede bozukluklar meydana gelir. Bunun sonucunda Multiple Skleroz (MS),Parkinson gibi nörolojik hastalıklar oluşur.

Ms,Parkinson gibi hastalıklarla birlikte postüral bozukluklar, kas gücü kaybı, denge koordinasyon problemleri, hareketlerde yavaşlama, yorgunluk, duyu bozuklukları gibi problemler gelişir. Hastada yerleşmiş olan bu fonksiyon bozukluklarının en aza indirilmeye çalışılması, kalan fonksiyonlarının en verimli şekilde kullandırılarak hastanın başka birilerine bağımlı olmadan kendi yaşamını idame ettirebilmesi fizyoterapistler tarafından kişiye özel çizilen bir egzersiz programıyla mümkündür.

Pilates, bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programıdır. Odak noktası core aktivasyonu ve nefestir. Bunun yanında esneklik, güç, beden farkındalığı, enerji ve gelişmiş zihinsel konsantrasyon sağlar. Bu hastalık grubunun ihtiyaçlarına cevap verebilecek egzersiz konseptidir. Fakat bu kazanımlar için hastalar kendilerinde oluşan veya oluşabilecek sıkıntıları bilen kişilerce yani fizyoterapistlerle çalışmalıdır.

Pilatesle beraber postürümüzün düzgünlüğünü sağlayıp, hayata daha umutla baktığımız günler olması dileğiyle!

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat