TerapilatesMenü

Klinik Pilates Egzersizlerinin Postüral Kontrol

Postüral Kontrol

Azalan postüral kontrol, duyusal entegrasyon açıkları ve yorgunluk, multipl sklerozlu hastalarda fonksiyonel bozukluklara neden olan önemli problemlerdir. Klinik Pilates egzersizlerinin MS’de duyusal etkileşim ve denge, postüral kontrol ve yorgunluk üzerine etkisini incelemek amacıyla bir çalışma yapılmıştır. Multipl sklerozlu 11 hasta birey çalışma grubu ve 12 sağlıklı birey kontrol grubu olarak bu çalışmaya dahil edilmiştir.

Biodex Denge Sistemi ile postüral kontrolü değerlendirmek için stabilite sınırları ve postüral stabilite testleri kullanılmış ve duyusal etkileşim değerlendirilmiştir. Yorgunluk; Modifiye Yorgunluk Etki Ölçeği ile değerlendirilmiştir.

Klinik Pilatesin Etkisi

Pilates egzersizleri 10 hafta boyunca haftada 2 kez uygulanmış ve ölçümler egzersiz eğitiminden sonra tekrarlanmıştır. Yapılan ölçümlere göre; tedavi öncesi postüral kontrolü ve yorgunluğu sağlıklı kontrollere göre daha kötü iken 10 haftalık klinik pilates eğitiminden sonra duyusal, fiziksel yorgunluk puanlarında önemli iyileşmeler meydana gelmiştir.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat