TerapilatesMenü

Fibromiyalji Klinik Pilates

Fibromiyalji Nedir?

Fibromiyalji yaygın ağrı, uyku bozuklukları, yorgunluk ve düşük yaşam kalitesi ile karakterize kronik bir durumdur.

Egzersiz fibromiyaljili kişilerin tedavi yaklaşımında yaygın olarak önerilir. Araştırmalar bazı egzersiz formlarını destekler fibromiyalji semptomlarını azaltır ve yaşam kalitesini artırır. Klinik pilates eğitiminin etkilerini araştırmak, denetimli egzersizler ve grup egzersizleri eğitiminin Fibromiyaljili bireylerde hastalık aktivitesi, fonksiyonel durum, kaygı, yaşam kalitesi üzerindeki etkilerini karşılaştırmak amacıyla bir çalışma yapılmıştır.

Fibromiyalji Hastalığı Klinik Pilates

Çalışmaya 35-65 yaş aralığındaki Fibromiyalji tanısı almış 42 gönüllü kadın dahil edilmiş. Tüm katılımcılar 6 hafta boyunca haftada 2 kez 60 dakikalık klinik pilates egzersiz seansları yapılmış. Bireylere eğitimden hemen önce ve 6 hafta sonra Fibromiyalji Etki Anketi, fonksiyonel durum, yaşam kalitesi sonuçları değerlendirilmiş

Başlangıç değerlendirmelere göre 6 hafta sonra olarak anlamlı bir iyileşme gözlemlenmiş. Ayrıca fonksiyonel durum, yaşam kalitelerinde istatiksel olarak da artışlar gözlenmiştir. Sonuç olarak bu çalışma, Fibromiyaljili hastalarda iyileşme sağlamak için klinik pilates egzersizlerinin kullanılabileceğini göstermiştir.

Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat