TerapilatesMenü

Tuğçe Taşkaya Memili

Hakkımda

1990 yılının Temmuz ayında Ankara’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladım. Spora özellikle de tenise duyduğum merak ve ilgi beni bu alanda gelişmeme ve karar vermeme yardımcı oldu ve 2009 yılında Başkent Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nü kazanarak mesleğimin ilk adımlarını atmaya başladım. Yüksek Lisansımı Skolyoza özgü egzersizler üzerine gerçekleştirdim.

Skolyoz teşhisi almış danışanlarımla geliştirmiş olduğumuz skoyoterapi egzersizlerini uygulamaktayım. Aynı zamanda üniversite hayatım boyunca öğrenirken gözlemlediğim ve özellikle insanların büyük bir kısmında ağrılara sebep olan postüral rahatsızlıklar, kifoz, skolyoz gibi vertebra (omurga) eğriliğine sebep olan hastalıkların günlük yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemesi sebebiyle kendimi bu alanda faydalı olabilmek amacıyla geliştirmeye karar verdim.

Üniversite dönemimde çeşitli huzurevlerinde geriatrik bireylere yönelik egzersiz çalışmalarını yarı zamanlı olarak sürdürdüm. Yaptığımız çalışmalarda özel egzersizlerin bireylere son derece faydalı olması ve mental açıdan ve hareket kabiliyetlerindeki artış beni bu alanda devam etmeye ve daha çok çalışmaya yönelten unsurlardan biri oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Pilates Eğitmenliği kursuna katılarak 1. Ve 2. Kademe eğitimlerimi başarıyla tamamladım.

Bununla beraber; Mat 1-2 Pilates (pregnancy, clinical) (USA),Reformer 1-2 Pilates(USA),Manuel terapi ve Egzersiz metodlarına ilişkin çeşitli seminerlere ve eğitimlere katılarak kendimi geliştirmeye devam ettim. Klinik Pilates Akademi’de çalışmalarıma başladım ve Ankara’nın en eski pilates stüdyolarından biri olan PilatesIN ile birleştirerek Fizyopterapilatesi’i kurduk. Çayyolu ve Birlik Mahallerinde iki farklı stüdyomuz ile “Herkese ve Her Bireye Spor” mottosuyla yola çıktık ve çalışmalarımızı bireylerin ihtiyaçlarına yönelik tasarlayarak, kas iskelet sistemini en doğru şekilde çalışmasını sağlamak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla sürdürmeye devam etmekteyiz.

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat