FORGOT YOUR DETAILS?

Tuğçe TAŞKAYA
Fizyoterapist/ Manuel Terapist/ Pilates Eğitmeni
1990 yılının Temmuz ayında Ankara’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladım. Spora özellikle de tenise duyduğum merak ve ilgi beni bu alanda gelişmeme ve karar vermeme yardımcı oldu ve 2009 yılında Başkent Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nü kazanarak mesleğimin ilk adımlarını atmaya başladım.
Üniversite hayatım boyunca öğrenirken gözlemlediğim ve özellikle insanların büyük bir kısmında ağrılara sebep olan postüral rahatsızlıklar, kifoz, skolyoz gibi vertebra (omurga) eğriliğine sebep olan hastalıkların günlük yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemesi sebebiyle kendimi bu alanda faydalı olabilmek amacıyla geliştirmeye karar verdim.
Üniversite dönemimde çeşitli huzurevlerinde geriatrik bireylere yönelik egzersiz çalışmalarını yarı zamanlı olarak sürdürdüm. Yaptığımız çalışmalarda özel egzersizlerin bireylere son derece faydalı olması ve mental açıdan ve hareket kabiliyetlerindeki artış beni bu alanda devam etmeye ve daha çok çalışmaya yönelten unsurlardan biri oldu.
Üniversiteden 2014 yılında mezun olduktan sonra Türkiye Jimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Pilates Eğitmenliği kursuna katılarak başarıyla tamamladım. Bununla beraber; Mat 1-2 Pilates (pregnancy, clinical) (USA), Reformer 1-2 Pilates(USA), Manuel terapi ve Egzersiz metodlarına ilişkin çeşitli seminerlere ve eğitimlere katılarak kendimi geliştirmeye devam ettim.
Klinik Pilates Akademi’de çalışmalarıma başladım ve Ankara’nın en eski pilates stüdyolarından biri olan PilatesIN ile birleştirerek FİZYOTERAPİLATES’i kurduk.
Çayyolu ve Birlik Mahallerinde iki farklı stüdyomuz ile “Herkese ve Her Bireye Spor” mottosuyla yola çıktık ve çalışmalarımızı bireylerin ihtiyaçlarına yönelik dizayn ederek, kas iskelet sistemini en doğru şekilde çalışmasını sağlamak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla sürdürmeye devam etmekteyiz.

"Herkese Her bireye spor"

Terapi Pilates

TOP