TerapilatesMenü

Reformer Pilates

Reformer Pilates

Reformer Pilates Ankara

Reformer aleti; yüzlerce hareket kombinasyonu, direnç, esneklik, koordinasyon ve denge gibi pilatesin sağladığı faydaların hepsini bir arada sunar. Reformer aleti üzerinde genel hareketlerde ağırlığınız elimine edilerek hareketlerde saf kas hareketi açığa çıkartmaktadır.

Amaç; kasların mevcut potansiyelini açığa çıkartmak ve kasın fazla yük altına girmeden sağlıklı şekilde gelişimini sağlamaktır. Zamanla sizlerin motivasyonu ve çalışma azmiyle hareketler değişmekte ve vücut ağırlığınızdan da faydalanarak daha da kuvvetlenmektedir.

Egzersizlerimiz genelde fizyoterapide kullanılan kapalı kinetik egzersizlerine benzemektedir.

En güvenli şekilde egzersiz yapabilmeniz için fizyoterapist kontrolünde en fazla 4-5 kişiden oluşan gruplar halinde yapılmaktadır. Kişiye özel seanslarımız da bulunmaktadır. Sağlığınızı koruma evresinde hafta da iki gün önerilmektedir. Daha detaylı bilgi için merkezlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Mat pilates ile Reformer pilates arasındaki fark; ilk başlayanlar için kas gruplarına fazla yük bindirmekte ve de bu kaslarda oluşan zorlanmaya bağlı oluşan ağrıların daha az olması sağlanmaktadır. Kişi kas kuvvetini bilmeden ve core stabilizasyonu iyi olmadan yapmış olacağı mat hareketlerinde zorlanma yaşayabilir. Bunları engellemek için fizyoterapistin ön değerlendirmesi ve eşliğinde olmalıdır.

Reformer yapmak isteyen siz değerli üyelerimizin, herhangi bir sağlık problemi varsa Klinik Pilates almasını önermekteyiz. Sağlık problemlerinizden %70 oranında kurtulursanız özel egzersizle devam etmenizi tavsiye ediyoruz.

Sağlık problemleriniz tamamen geçtikten sonra ise grup seanslarına güvenle katılabilirsiniz. Klinik pilates süreci, kişiden kişiye, sağlık problemine, yaşınıza, cinsiyetinize ve daha önceki spor yaşamınıza göre değişiklik göstermektedir.

REFORMER PİLATES MAKALELERİ
REFORMER PİLATES İLE İLGİLİ KONULAR
Terapilates

10 DERSTE FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
20 DERSTE FARKI GÖRECEKSİNİZ
30 DERSTE KAS VE İSKELET YAPINIZLA
GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR VÜCUDUNUZ OLACAKTIR!

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalTerapilates
+90312 240 55 95
+90552 240 55 95
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat